Sukcesy zawodników Chrobrego w Półfinale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów

Bardzo dobrze spisali się młodzi szachiści Chrobrego w rozegranym 21 i 22 kwietnia b.r. w Koninie Półfinale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. Spośród dziewięciorga naszych reprezentantów, siedmioro wywalczyło awans do czerwcowego finału w tym pięcioro z dorobkiem medalowym.

W grupie dziewcząt do lat 11 (D 11) pewne zwycięstwo odniosła Zuzanna Szeląg, która potwierdziła tym samym swoją bardzo wysoką pozycję wśród najlepszych wielkopolskich juniorek w tej kategorii wiekowej. Nie zawiedli także jej koledzy klubowi. W grupie chłopców do lat 9 (C 9) srebrny medal zdobył utalentowany Krystian Obara. W grupie do lat 11 (C 11) wystartowało trzech naszych zawodników: Antoni Kamiński wywalczył srebrny medal, zaś Szymon Nawrocki – brązowy. Warto zaznaczyć, że ten ostatni wypełnił normę na III kategorię szachową. Występujący także w tej grupie Alan Kajdaniak zakończył rywalizację na miejscu 9. Wysokie umiejętności potwierdził także Piotr Kamiński, który w grupie do lat 13 (C 13) zdobył srebrny medal. Wśród chłopców do lat 15 (C 15) Marek Nawrocki uplasował się na miejscu 4, jego brat Karol na miejscu 5, a Jakub Pogodziński na pozycji 15. Pomimo że w konińskich półfinałach nie wzięło udziału kilkoro utytułowanych juniorów Chrobrego, nasz klub w klasyfikacji drużynowej mistrzostw zdobył wysokie, trzecie miejsce. Opiekunem juniorów Chrobrego w Koninie był Paweł Kamiński, który prowadził także dokumentację zdjęciową.

Cieszą sukcesy naszych młodych zawodników, którzy z coraz większym powodzeniem oraz wymiernymi sukcesami rywalizują ze swoimi rówieśnikami z innych ośrodków szachowych. Czekamy teraz na potwierdzenie wysokiej formy w Finale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, który tradycyjnie rozegrany zostanie w drugiej połowie czerwca w Żerkowie.

Udział młodych zawodników Chrobrego w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski był współfinansowany przez Urząd Miasta Gniezna.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie mistrzostw

Zdjęcia z PMWJ Konin 21-22.04.2012 r.