Świetny występ gnieźnieńskich szachistów w II lidze juniorów!

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi gnieźnieńscy szachiści w zorganizowanych w dniach 25 lipca – 2 sierpnia 2015 roku w podkarpackim Iwoniczu-Zdroju ogólnopolskich rozgrywkach II ligi juniorów, które stanowiły Drużynowe Mistrzostwa Polski.

W gronie 36 sześcioosobowych (2 juniorów starszych, 2 juniorów młodszych, juniorka starsza i juniorka młodsza) drużyn z całego kraju nasza ekipa uplasowała się na bardzo wysokim 5 miejscu, co stanowi najlepszy rezultat w kilkuletniej historii jej występów w tych prestiżowych rozgrywkach. W jedenastu rozegranych meczach Frupp Chrobry odniósł 6 zwycięstw, poniósł 3 porażki, zaś w 2 potyczkach odnotował remis. W ostatniej rundzie rozgrywek i jednocześnie decydującym o awansie do I ligi starciu z późniejszym  triumfatorem ligi, zespołem MMKS Wieniawa Leszno, nasi młodzi szachiści po bardzo zaciętej walce ulegli w stosunku 3,5-2,5. Oprócz świetnego występu całego zespołu na uwagę zasługują też indywidualne dokonania i nagrody dla naszych reprezentantów. Złote medale za najlepszy wyniki na swoich szachownicach (odpowiednio na IV i VI) zdobyli Jacek Miętkiewicz oraz Zuzanna Szeląg. Ta ostatnia potwierdziła swoją klasę wypełniając drugą normę kandydata na mistrza. Punkty dla gnieźnieńskiego zespołu na poszczególnych szachownicach zdobyli: Piotr Kamiński – 1 z 10 partii, Dawid Romański – 4 z 11, Jan Kukorowski – 5 z 10, Jacek Miętkiewicz – 9,5 z 11, Oktawia Wilk – 8,5 z 11, Zuzanna Szeląg – 10 z 11 oraz rezerwowy Antoni Kamiński – 1 z 2 partii. Trenerem i opiekunem ekipy w Iwoniczu był mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki. Udział naszej drużyny w rozgrywkach II ligi juniorów był możliwy dzięki wsparciu sponsora – poznańskiej firmy Celiko S.A. oraz Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki II ligi juniorów

Oficjalna strona organizatora II ligi juniorów

Profil fb Chrobrego Gniezno 

Zdjęcia zawodników Frupp Chrobry Gniezno w Iwoniczu