Szachiści Chrobrego na Litwie

W dniach od 1 do 6 lipca b.r. pięcioosobowa reprezentacja szachistów Chrobrego przebywała w litewskich Radwiliszkach, gdzie wzięła udział w trzech turniejach zorganizowanych przez klub z tego miasta partnerskiego. Pierwszą z imprez był turniej drużynowy, w którym rywalizowało 12 pięcioosobowych zespołów z wielu szachowych ośrodków Litwy. Każda z drużyn rozegrała po 7 jednogodzinnych meczów. Nasza ekipa zaprezentowała się z dobrej strony, plasując się na wysokim 5 miejscu, wygrywając 4 spotkania, a w 3 ponosząc porażki. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Łukasz Bardeli – 4, Wiesław Banach – 5, Rafał Nowak – 5,5, Emil Wiśniewski – 3,5, Szymon Banach – 4. Przez trzy kolejne dni rozgrywano dziesięciorundowy turniej indywidualny w szachach klasycznych. W stawce 33 szachistów z Litwy, Polski i Rosji znalazło się kilku bardzo doświadczonych zawodników legitymujących się tytułami mistrza międzynarodowego i mistrza FIDE. Duży sukces odniósł Łukasz Bardeli, który nie ponosząc porażki, zdobył 8 punktów i zakończył rywalizację na 2 miejscu. Pozostali zawodnicy Chrobrego uplasowali się na następujących pozycjach: Wiesław Banach był 11 – 5,5 punktów, Emil Wiśniewski – 15, Rafał Nowak – 17, Szymon Banach – 18 (wszyscy po 5 punktów). Na koniec pobytu w gościnnych Radwiliszkach, nas szachiści uczestniczyli w jedenastorundowym turnieju szachów błyskawicznych, w których każdy z graczy dysponuje po 5 minut na rozegranie partii. W stawce tych samych 33 zawodników, nasi reprezentanci potwierdzili wysokie umiejętności i zakończyli zawody na czołowych pozycjach: Łukasz Bardeli był 3 – 8,5 punktów, Rafał Nowak – 5 (7 punktów), Szymon Banach – 9 (6,5 punktów), Emil Wiśniewski – 12, zaś Wiesław Banach – 14 (obaj po 6 punktów).

 

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turniejów (po lewej stronie klikamy Radviliskis-2011)

Zdjęcia z pobytu na Litwie – lipiec 2011 r.

Filmy z rywalizacji szachowej:

partia Donatas Kisonas – Emil Wiśniewski

partie Matas Narmontas – Rokas Klabis oraz Sigitas Kalvatis – Wiesław Banach

partia Rokas Klabis – Sigitas Kalvaitis

partie Rokas Klabis – Yuri Malinin oraz Matas Narmontas – Wiesław Banach

partia Wiesław Banach – Emil Wiśniewski

partia Beata Puzauskaite – Wiesław Banach

partia Matas Samulionis – Szymon Banach

Kanał użytkownika lkschrobrygniezno – więcej filmów z imprez szachowych