Szachiści Chrobrego na Litwie

W dniach 27-30 czerwca b.r., jak co roku w okresie letnich wakacji, reprezentacja szachistów gnieźnieńskiego Chrobrego udała się do Radviliskis, aby wziąć udział w imprezach organizowanych przez naszych litewskich przyjaciół z miasta partnerskiego. W prestiżowym turnieju drużynowym rozegranym tempem 15′ + 10” za każde posunięcie nasi młodzi szachiści w stawce 10 silnych ekip uplasowali się na pozycji 8, zaś poszczególni zawodnicy naszego zespołu punktowali następująco: Piotr Kamiński – 3, Szymon Banach – 4, Emil Wiśniewski – 1,5, Antoni Kamiński – 4, Maria Kamińska – 0 (wszyscy z 7 partii).

 

Natomiast w 8-rundowym turnieju indywidualnym (rozegranym tym samym tempem co turniej drużynowy) gnieźnianie w stawce 62 zawodników uplasowali się na następujących pozycjach: 10 Szymon Banach – 5,5 punktów, 21 Piotr Kamiński – 4,5 punktów, 32 Emil Wiśniewski, 37 Antoni Kamiński – obaj po 4 punkty, 61 Maria Kamińska – 1 punkt.

Zobacz także:

Wyniki turnieju drużynowego – Radviliskis, 28.06.2014 r.

Wyniki turnieju indywidualnego – Radviliskis – 29.06.2014 r.

Relacja na portalu UM Radviliskis

Wywiad z Szymonem Banachem (po otrzymaniu)

Zdjęcia z pobytu na Litwie (po otrzymaniu)

Relacja na portalu gniezno24.com