Szachiści Chrobrego na Piastowskim Festiwalu Wodnym w Kłecku

W słoneczną sobotę, 26 maja b.r. dziewiętnaścioro szachistów gnieźnieńskiego Chrobrego wzięło udział w zorganizowanym w Kłecku Piastowskim Festiwalu Wodnym.

Uczestniczyli oni w 13-rundowym turnieju szachów błyskawicznych rozegranym w pięknej scenerii Jeziora Kłeckiego. Zwycięstwo odniósł junior Szymon Banach, który zgromadził 12,5 punktów i tym samym potwierdził predyspozycje do gry błyskawicznej. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Wiesław Banach – 12 punktów, a na trzecim, z dorobkiem 10,5 punktów, kolejny utalentowany junior – Marek Nawrocki. Wśród dzieci do lat 8 najlepszą okazała się Julia Zamiar – 2 punkty; w gronie juniorów do lat 12 triumfował Szymon Nawrocki – 7 punktów; do lat 14 – Karol Nawrocki – 8,5, zaś do lat 18 Szymon Banach – 12,5, który jednocześnie sędziował turniej.

Spośród wszystkich dzieci do 12 roku życia rozlosowano amatorski komputer szachowy, ufundowany przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Pawła Kostusiaka. Szczęście uśmiechnęło się do Szymona Nawrockiego. Należy jednak podkreślić, że swą nagrodę zawdzięcza on także swoim dwóm kolegom ze szkółki szachowej – Antkowi Kamińskiemu i Alanowi Kajdaniakowi. Ze względu na posiadanie podobnego komputera w domu, zrzekli się oni kolejno swojej nagrody i przeznaczyli ją do dalszego losowania.

Juniorzy otrzymali słodki upominek przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury, zaś po zakończonym turnieju wszyscy jego uczestnicy otrzymali od organizatorów festiwalu poczęstunek, który mogli spożyć przypatrując się kolejnym występom na usytuowanej w pobliżu scenie.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju P 5′ w ramach „Piastowskiego Festiwalu Wodnego” w Kłecku 26.05.2012 r.

Zdjęcia z turnieju w Kłecku