Szachiści Chrobrego na turnieju w Trzciance

Dziewięcioosobowa ekipa szachistów Chrobrego reprezentowała nasze miasto w II Memoriale Szachowym im. Ferdynanda Dziedzica, który odbył się w niedzielę, 4 marca b.r. w Trzciance.

Jest to największy jednodniowy turniej szachów przyśpieszonych (P 15′) w Polsce. W tym roku zgromadził na starcie 188 uczestników z wielu krajów. Na liście startowej widniały nazwiska 16 arcymistrzów oraz wielu innych utytułowanych zawodników legitymujących się tytułami mistrza międzynarodowego oraz mistrza FIDE. Po rozegraniu 9 rund okazało się, że czterech zawodników ma tę samą ilość punktów – po 7,5. W wyniku przeprowadzonej dogrywki zwycięstwo w memoriale odniósł faworyzowany Arkadij Naiditsch – niemiecki arcymistrz pochodzenia łotewskiego. Warto zaznaczyć, że jest on posiadaczem rankingu ELO ponad 2700 (tzw. „elita światowa”) i liderem niemieckiej drużyny narodowej, która przed kilkoma miesiącami zdobyła mistrzostwo Europy. Drugie miejsce zdobył ukraiński arcymistrz Alexander Moiseenko, a trzecie arcymistrz Łukasz Cyborowski. Spośród szachistów Chrobrego najlepiej zaprezentowali się Wiesław Banach oraz Jagoda Gołek, którzy gromadząc po 5,5 punktów uplasowali się odpowiednio 46 i 47 miejscu. Pozostali gnieźnianie zajęli następujące pozycje: 83 Andrzej Józefczak – 5 punktów, 90 Emil Wiśniewski – 4,5 punktów, 104 Mirosław Sobczak, 109 Piotr Czapliński – obaj po 4 punkty, 148 Szymon Banach, 160 Zuzanna Szeląg – oboje po 3 punkty, 175 Jakub Pogodziński – 2,5 punktów.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki memoriału im. F. Dziedzica w Trzciance 4.03.2012 r.

Relacja wideo (dostępna od momentu umieszczenia w Internecie)

Zdjęcia z memoriału