Szachiści Chrobrego na turnieju w Wapnie

We wtorek, 3 maja b.r. 14-osobowa ekipa szachistów gnieźnieńskiego Chrobrego wzięła udział w rozegranym w Wapnie turnieju szachów szybkich, w którym każdemu z graczy przysługuje po 15 minut na rozegranie partii.

Rywalizacja zgromadziła na starcie 99 zawodników z takich szachowych ośrodków jak: Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Koszalin, Piła, Konin, Złotów, Żnin, Świecie, Skoki, Nakło, Rogoźno, Szubin, Damasławek, Rgielsko, Wapno i oczywiście Gniezno. O randze zawodów świadczy fakt, że uczestniczyło w nim 5 mistrzów międzynarodowych, 2 mistrzów FIDE i wielu innych utytułowanych zawodników. Po rozegraniu 9 rund najlepszym okazał się Jacek Tomczak z Pocztowca Poznań, który zgromadził 8 punktów, przed mieszkającym w Gnieźnie Arturem Sygulskim, reprezentującym Hetmana-Politechnikę Koszalin – 7,5 punktów i Pawłem Jarochem z Hetmana Bydgoszcz – 7 punktów. Zawodnicy Chrobrego uplasowali się na następujących pozycjach: Szymon Banach z dorobkiem 6 punktów był 12 i jednocześnie okazał się najlepszym juniorem turnieju, 31 Paweł Nawrocki, który zgromadził 5 punktów, 49 Karol Nawrocki, 52 Przemysław Doberschütz, 55 Szymon Dopierała (wszyscy po 4,5 punktów), 64 Zuzanna Szeląg, 65 Marek Nawrocki, 67 Wojciech Doberschütz, 71 utalentowany, niespełna siedmioletni Gracjan Korytowski (wszyscy po 4 punkty), 75 Kacper Gumienny, 76 Dawid Nawrocki, 77 Mikołaj Nawrocki (wszyscy po 3,5 punktów), 82 Szymon Nawrocki – 3 punkty, 95 Dorota Doberschütz – 2 punkty.

 

 

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju Wapno 3.05.2011r.

Zdjęcia z turnieju