Szachiści Chrobrego na turnieju w Wapnie

Już po raz szesnasty zorganizowano w Wapnie cieszący się dużą popularnością turniej szachów szybkich P 15′ pod nazwą PITS (nawiasem pisząc, może ktoś potrafi rozszyfrować ten tajemniczy skrót, bo ani oficjalny komunikat o turnieju, ani strona z wynikami oraz blog organizatora o tym nie wspominają…). W bieżącym roku wzięła w nim udział szesnastoosobowa ekipa szachistów Chrobrego Gniezno. Po rozegraniu 9 rund, w których za zwycięstwo nagradzano 3 punktami zaś za remis – 1, nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 6 Krzysztof Chojnacki – 19 punktów, 19 Mirosław Sobczak, 20 Jacek Miętkiewicz, 22 Jan Kukorowski, 24 Antoni Kamiński – wszyscy po 16 punktów, 26 Szymon Banach, 31 Dawid Romański – obaj po 15 punktów, 37 Karol Nawrocki – 14 punktów, 45 Mateusz Żurawski, 47 Kamil Żurawski, 49 Marek Romański – wszyscy po 13 punktów, 52 Zuzanna Szeląg – 12 punktów, 61 Zygmunt Kapeliński, 62 Mikołaj Poremski – obaj po 11 punktów, 63 Ewa Zamiar, 66 Wojciech Kukorowski – oboje po 10 punktów. Na szczególną uwagę zasługuję dominacja naszych młodych zawodników (J. Miętkiewicz, J. Kukorowski i A. Kamiński) w prowadzonej klasyfikacji juniorów (do 16 roku życia), którzy w tej kolejności uplasowali się w niej na pierwszych trzech pozycjach.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki oraz blog organizatora – Wapno, XVI PITS, 3.05.2014 r.

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga