Szachiści Chrobrego nie próżnują

W ostatnich dniach szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego brali udział w kilku turniejach zorganizowanych na terenie Wielkopolski.

W sobotę, 29 października b.r. odbył się w Ostrowie Wielkopolskim Międzynarodowy Puchar Polski Przedsiębiorców. Zaznaczyć należy, że w zawodach tych – przeprowadzonych systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika – stosuje się dość oryginalną dla rozgrywek szachowych punktację, w której za wygraną otrzymuje się 3 punkty, a za remis 1 punkt. W turnieju, który miał formułę otwartą i zgromadził na starcie blisko 130 zawodników z Polski, Ukrainy, Rosji oraz Meksyku wystąpiło dwóch reprezentantów naszego klubu. Na wysokim, 30 miejscu rywalizację zakończył Rafał Nowak z dorobkiem 16 punktów, zaś na miejscu 56 Adam Dźwikowski – 14 punktów.

Również w sobotę, 29 października odbył się w Zbąszyniu III memoriał im. Ziemowita Zgierskiego, znanego naszym zawodnikom głównie z organizacji popularnych wśród gnieźnieńskich szachistów turniejów w Obrze. W zawodach, rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund udział wziął utalentowany junior Chrobrego Krystian Obara, który wywalczył 3 punkty i w klasyfikacji do lat 8 okazał się najlepszym.

Natomiast w niedzielę, 6 listopada pięcioro zawodników Chrobrego wybrało się do Ślesina i wzięło udział w XIV Turnieju Trzeźwości. W turnieju głównym triumfował Mirosław Sobczak z dorobkiem 7,5 punktów, zaś na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Doberschütz – 5,5 punktów (obaj z 8 partii). W rywalizacji juniorów do lat 18, dziesięcioletnia Zuzanna Szeląg, która zdobyła 6 punktów z 9 partii, okazała się najlepszą w klasyfikacji dziewcząt. W tej samej grupie, jedenastoletni Wojciech Doberschütz, po zdobyciu 4,5 punktów zakończył rywalizację na miejscu 17. Natomiast w turnieju najmłodszych dzieci, do lat 9, siedmioletnia Dorota Doberschütz, zdobywając 6,5 punktów z 9 partii okazała się najlepszą w klasyfikacji dziewczynek.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju w Ostrowie Wielkopolskim 29.10.2011r.

Szczegółowe wyniki turnieju w Zbąszyniu 29.10.2011r.

Szczegółowe wyniki turniejów w Ślesinie 6.11.2011r. :

Klasyfikacja do 9 lat

Klasyfikacja do 18 lat

Turniej Główny

Zdjęcia ze Ślesina 6.11.2011r.