Szachiści Chrobrego nie próżnują

W piątek, 18 stycznia  rozegrano w Mok-u pierwszy turniej XV już edycji GP o Puchar Dyrektora Moku w grze błyskawicznej. Przeznaczony jest on dla osób powyżej 18 roku życia oraz dla juniorów z minimum III kategoria szachową. Tym razem rozegrano 11 rund, w których każdy z zawodników ma do dyspozycji 3 minuty, a za każde wykonane posunięcie zegar dolicza mu automatycznie 2 sekundy. Wśród 16 zawodników najlepszym okazał się Jan Kujawski z dorobkiem 10  punktów, który wyprzedził Łukasza Bardeli i Pawła Nawrockiego(obaj po 9.5 pkt.).Najlepszą kobietą turnieju została Zuzanna Szeląg z dorobkiem 6pkt. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Karol Nawrocki (8 pkt.) zaś wśród zawodników  legitymujących  się III kategorią szachową triumfował Wojciech Doberschutz (6 pkt.)

Równolegle rozegrany został  pierwszy turniej z cyklu GP szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Mok-u. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Na starcie turnieju stanęło 8 młodych adeptów królewskiej gry. Każdy rozegrał po pięć partii tempem 15 minut na zawodnika. Pierwsze miejsce zajął Szymon Nawrocki., drugie Mateusz Żurawski. Brąz przypadł Igorowi Ryczkowskiemu. Wszyscy trzej zdobyli po 4 punkty a o podziale miejsc zdecydowała punktacja pomocnicza.

Następne turnieje obydwu cykli GP- 25 stycznia. Start pierwszej rundy o 17 45(zapisy do 17 30). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

I Turniej GP szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK – wyniki

I Turniej GP o Puchar Dyrektora MOK P 3’+2” – wyniki

Klasyfikacja generalna GP szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK

Klasyfikacja generalna GP MOK