Szachiści Chrobrego uczcili Święto Niepodległości

Dwoje szachistów Chrobrego – Krzysztof Chojnacki i Jagoda Gołek – wzięło udział w rozegranych 11 listopada dwóch turniejach szachowych.

Krzysztof Chojnacki odniósł zwycięstwo w III Turnieju Szachowym z Okazji Święta Niepodległości rozegranym 11 listopada w Zielonej Górze. Nasz zawodnik podczas dziewięciu 20-minutowych rund zdobył 7,5 punktów i uplasował się na miejscu pierwszym.
Tego samego dnia, również w Zielonej Górze, rozegrany został mecz II rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Województw. Reprezentacja Wielkopolski, w której znalazł się Krzysztof Chojnacki uległa wprawdzie reprezentantom woj. lubuskiego 10,5-19,5, ale cieszy bardzo wynik naszego mistrza międzynarodowego. Wygrał on z arcymistrzem Zezulkinem 1,5-0,5.

Tymczasem w Warszawie w Turnieju Niepodległości „W hołdzie założycielom II RP” brała udział nasza zawodniczka Jagoda Gołek. W silnej stawce 217 graczy, po rozegraniu 9 rund tempem 10’+5” szachistka Chrobrego z 4,5 punktami zakończyła rywalizację na miejscu 99.

Agata Szeląg

Zobacz także:

Wyniki III Turnieju Szachowego z Okazji Święta Niepodległości – Zielona Góra, 11.11.2014 roku

Wyniki Turnieju Niepodległości – Warszawa, 11.11.2014 roku