Szachiści Chrobrego w nadmorskich Łazach

W dniach od 30 czerwca do 8 lipca b.r. pięcioro zawodników Chrobrego Gniezno rywalizowało w zorganizowanym w nadmorskich Łazach popularnym wśród miłośników królewskiej gry IX Międzynarodowym Festiwalu Szachowym „Perła Bałtyku”. Festiwal rozegrano z uwzględnieniem podziału na grupy w zależności od posiadanego rankingu na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. W grupie B, przeznaczonej dla zawodników z rankingiem FIDE do 2000 punktów, udział wzięło 90 szachistów, a wśród nich dwóch naszych zawodników: Szymon Banach uplasował się na miejscu 15 z dorobkiem 5,5, zaś Jacek Miętkiewicz na pozycji 78 po zgromadzeniu 3 punktów. Natomiast w grupie C, dla zawodników z rankingiem do 1800 punktów, udział wzięło aż 160 zawodników. Dobrze zaprezentowała się Zuzanna Szeląg, która po zdobyciu 6 punktów zakończyła rywalizację na miejscu 17 i tym samym wypełniła drugą normę na I kategorię szachową. Startujący w tej grupie Marek Romański zdobył 4,5 punktów, co pozwoliło mu zająć miejsce 74, zaś Dawid Romański zgromadził 3,5 punktów i ukończył zawody na miejscu 131.

 

Zobacz także:

Strona festiwalu

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga