Szachiści Chrobrego w Poznaniu

W niedzielę, 4 grudnia b.r. osiemnastu szachistów gnieźnieńskiego Chrobrego wzięło udział w rozegranej w Poznaniu dużej imprezie szachowej. W jej skład wchodziły trzy 7-rundowe turnieje mikołajkowe zorganizowane w ramach akcji „Szachiści grają dla Polonii”. W turnieju seniorskim, dla osób powyżej 18 roku życia, gnieźnianie uplasowali się na następujących pozycjach: Paweł Nawrocki był 3, Mirosław Sobczak – 4 , Adam Dźwikowski – 6 (wszyscy z dorobkiem 5 punktów), Przemysław Doberschütz – 8 (4 punkty), Sebastian Korytowski – 14 (3,5 punktów), Wiesław Adamczyk – 15 (3 punkty). W turnieju tym rywalizowało 25 zawodników, a zwyciężył Ryszard Sokołowski z AKS Hetman-Politechnika Koszalin.

 

W turnieju juniorów od 13-18 lat Szymon Banach z Chrobrego zajął miejsce 2, jego klubowy kolega Karol Nawrocki był 3 (obj po 5 punktów), Marek Nawrocki zakończył turniej na miejscu 6 z dorobkiem 4 punktów, zaś Dawid Nawrocki – 11 (3 punkty). Wśród 15 uczestników najlepszym okazał się Andrei Maksimenko Jr z Baszty Żnin.

Natomiast w turnieju juniorów do lat 12 nasi zawodnicy zajęli następujące pozycje: Wojciech Doberschütz – 6 (5,5 punktów), Zuzanna Szeląg – 11 (5), Szymon Nawrocki – 23 (4,5), Edyta Nawrocka – 37, Gracjan Korytowski – 41, Krystian Obara 46 (wszyscy po 4 punkty), 47 – Dorota Doberschütz (3,5), Aleksandra Hubert – 70 (2,5). Turniej ten cieszył się największą popularnością, gdyż wzięło w nim udział 94 uczestników. Zwyciężył Krzysztof Raczyński z UKS Polan Poznań.

Zobacz także:

Wyniki i relacja ze strony WZSzach

Zdjęcia z turnieju