Szachiści Chrobrego w Trzciance

W niedzielę, 12 czerwca b.r. odbyły się w Trzciance dwa turnieje, w których udział wzięło blisko 70 szachistów z takich ośrodków jak: Poznań, Bydgoszcz, Szczecin, Piła, Białystok, Złotów, Trzcianka, Pruszcz Gdański, Szamotuły, Wągrowiec, Kórnik, Rogoźno, Kostrzyn Wielkopolski. Nie zabrakło również reprezentantów gnieźnieńskiego Chrobrego. W turnieju seniorów, rozgrywanym tempem po 15 minut dla zawodnika na dystansie 9 rund zwyciężył mistrz międzynarodowy Marcin Sieciechowicz z Poznania, zaś dwaj zawodnicy Chrobrego – Winicjusz Fengier i Łukasz Bardeli – uplasowali się kolejno na miejscach 8 i 13. Znacznie lepiej spisali się gnieźnieńscy juniorzy, którzy rozgrywali turniej na dystansie 6 rund z czasem po pół godziny na partię dla każdego zawodnika. W klasyfikacji juniorów starszych, do lat 18, nasi zawodnicy zajęli dwa czołowe miejsca. Triumfował Szymon Banach przed Markiem Nawrockim – obaj po 5 punktów. Wśród juniorów młodszych, do lat 13, wygrał Karol Nawrocki – 4,5 punktów, zaś pozostali reprezentanci Chrobrego zakończyli rywalizację na następujących miejscach: Zuzanna Szeląg była 8 z dorobkiem 3,5 punktów (zajmując jednocześnie 2 miejsce w klasyfikacji dziewczynek), zaś Igor Ryczkowski był 11, po zdobyciu 3 punktów.

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju seniorów

Szczegółowe wyniki turniejów juniorów

Zdjęcia z turnieju