Szachiści Chrobrego w Wągrowcu

W upalną niedzielę, 5 czerwca b.r. 14-osobowa ekipa szachistów Chrobrego udała się do Wągrowca, by wziąć udział w tradycyjnych już mistrzostwach tego miasta w szachach błyskawicznych (P 5′). Zgromadziły one 40 zawodników z takich ośrodków jak: Piła, Chodzież, Wągrowiec, Nakło, Gołańcz, Rogoźno, Murowana Goślina i oczywiście Gniezno. Z dorobkiem 13 punktów z 15 partii zwyciężył Radosław Fengier z ChDK Chodzież. Nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 4 Jan Kujawski – 11,5 punktów, 6 Mirosław Sobczak – 10, 11 Kazimierz Kujawski, 12 Paweł Nawrocki, 15 Karol Nawrocki – wszyscy po 8 punktów, 19 Winicjusz Fengier, 20 Adam Dźwikowski, 21 Jakub Pogodziński – wszyscy po 7,5 punktów, 22 Szymon Banach, 25 Piotr Przybylski, 28 Marek Nawrocki – po 7 punktów, 31 Zuzanna Szeląg – 6,5, 36 Kacper Gumienny – 5, 38 Igor Ryczkowski – 3 punkty. Duży sukces odniosła utalentowana, 10-letnia Zuzanna Szeląg, która okazała się najlepszym juniorem do lat 12 oraz wygrała klasyfikację na najlepszą kobietę turnieju. Karol Nawrocki zajął 2 miejsce wśród juniorów do lat 18, a Kacper Gumienny był 2 w grupie juniorów do lat 12.

 

 

Zobacz także:

Zdjęcia z turnieju

Wyniki