Szachiści Chrobrego wyjeżdżają na mistrzostwa II ligi seniorów

Już w najbliższy piątek, 2 września b.r. pierwszy zespół Chrobrego Gniezno wyjeżdża do Mrzeżyna na rozgrywki II ligi seniorów.

Jest to od wielu lat najważniejsza dla naszych szachistów drużynowa impreza w roku. W rywalizacji, która w tym roku potrwa od 3-11 września udział biorą 32 drużyny z całego kraju. Awans do I ligi uzyskają najlepsze 3 ekipy, zaś drużyny, które zajmą miejsce 25 lub dalsze spadają z II ligi i w przyszłym sezonie będą musiały występować w rozgrywkach ligi wojewódzkiej (III liga). W każdej drużynie występuje jednocześnie 5 seniorów oraz 1 seniorka. Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, co oznacza, że każda z drużyn rozegra 9 spotkań z zespołami, które w danej fazie turnieju posiadają taki sam (bądź bardzo zbliżony) dorobek punktowy. Rundy rozgrywane będą każdego dnia w godzinach 15.00-20.00 (ostatniego dnia 9.00-14.00).

W bieżącym roku nasz zespół wybiera się do Mrzeżyna wzmocniony mistrzem międzynarodowym Vaidasem Sakalauskasem z Litwy, który z przerwami reprezentuje nasz klub w rozgrywkach II ligi od 2005 roku. Jest to jeden z najsilniejszych zawodników swojego kraju, mający na swoim koncie m.in. złoty medal za indywidualny wynik na 5 szachownicy podczas olimpiady szachowej na Majorce w 2004 roku. Nasz zespół wystąpi w Mrzeżynie w następującym składzie: Vaidas Sakalauskas, Łukasz Bardeli, Winicjusz Fengier, Mirosław Sobczak, Wiesław Banach, Rafał Nowak – rezerwowy oraz Jagoda Gołek. Wyjazd na rozgrywki II ligi możliwy jest dzięki dotacji na sport kwalifikowany Urzędu Miasta Gniezna oraz pomocy Miejskiego Ośrodka Kultury i Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie.

Zachęcamy wszystkich kibiców do śledzenia na bieżąco wyników II ligi na oficjalnej stronie turnieju: www.chessarbiter.com/turnieje/2011/tdr_2855/

Oprócz wglądu w listy startujących drużyn, składów poszczególnych zespołów oraz śledzenia wyników można kibicować szachistom oglądając ich zmagania „na żywo” poprzez transmisję internetową.

Zobacz także:

Oficjalna strona II ligi seniorów Mrzeżyno 3-11 września 2011 r.