Szachiści grali na gnieźnieńskim Rynku

W słoneczną sobotę, 18 maja b.r. odbył się na Rynku Piknik Sportowy, w trakcie którego prezentowały się gnieźnieńskie kluby sportowe. W imprezie wziął również udział LKS Chrobry Gniezno, który promował królewską grę w Pierwszej Stolicy poprzez zorganizowanie turnieju szachowego. Zawody, w których udział wzięło 28 zawodników odbyły się w ramach cyklu Grand Prix Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szachy na basenie”. Rywalizacja w tym cyklu odbywa się w formule szachów szybkich (P 15′) na dystansie 7 rund. Ciekawostką jest punktacja: za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 3 punkty, natomiast za remis 1 punkt. Zasłużone zwycięstwo z kompletem 21 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Emila Wiśniewskiego – 18 punktów i juniora Szymona Banacha – 15 punktów. Bardzo dobrze spisał się kolejny junior Chrobrego – Dawid Romański, który zakończył rywalizację na miejscu czwartym; piąty był Wiesław Banach, zaś szósty Jarosław Orczykowski – wszyscy po 13 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Ewa Zamiar, która również zgromadziła 13 punktów. Wśród juniorów do lat 10 triumfował Mateusz Żurawski; w grupie 14-latków najlepszym był Dawid Romański, zaś w grupie najstarszych juniorów, do lat 18 zwycięzcą został Szymon Banach.

 

Triumfatorzy poszczególnych klasyfikacji otrzymali puchary, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i bilety na gnieźnieński basen. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. W czasie trwania turnieju gnieźnianie mogli zagrać partię – wystawionym na gnieźnieńskim Rynku – kompletem szachów parkowych.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki II turnieju Grand Prix „Szachy na basenie” 2013 o Puchar Dyrektora GOSiR, Gniezno, 18.05.2013

Klasyfikacja generalna Grand Prix „Szachy na basenie” 2013 po 2 turniejach

Zdjęcia z turniej