Szachiści grali dla powodzian

W miniony weekend, 4-5 grudnia b.r. w wielu polskich miastach odbyły się mikołajkowe turnieje szachowe, których celem była pomoc dzieciom poszkodowanym w tegorocznej powodzi i sfinansowanie im przyszłorocznych wakacji z szachami. Juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego przyłączyli się do tej akcji i wzięli udział w jednym z takich turniejów. Dziesięcioro młodych szachistów z Gniezna wybrało się w niedzielę, 5 grudnia do Poznania na mikołajkowy turniej rozgrywany w ramach akcji „szachiści grają dla powodzian”. Impreza zgromadziła ponad stu młodych adeptów „królewskiej gry” z wielu wielkopolskich ośrodków szachowych. Rywalizację przeprowadzono w dwóch oddzielnych grupach: grupa A dla juniorów do lat 12 oraz grupa B dla juniorów od 13-18 lat. Nasi reprezentanci spisali się na miarę swoich aktualnych umiejętności. W turnieju A, przeznaczonym dla młodszych juniorów, gnieźnianie zajęci następujące pozycje: 20 – Filip Maryńczak, który z 7 partii uzyskał 4,5 punktów, 31 – Karol Nawrocki, 35 – Dawid Nawrocki, 37 – Szymon Nawrocki, 39 – Edyta Nawrocka, 41 – Mikołaj Nawrocki – wszyscy po 4 punkty, 60 – Zuzanna Szeląg, 67 – Gracjan Korytowski (oboje po 3 punkty). W turnieju B, dla juniorów do lat 18 Szymon Banach był drugi z dorobkiem 6 punktów, zaś Marek Nawrocki siódmy (4 punkty).

Szczegółowe wyniki obu niedzielnych turniejów znajdują się na stronach internetowych:

samej akcji pomocy powodzianom można przeczytać tutaj.