Szachowa łamigłówka na wakacje

Deszczowa pogoda nie sprzyja w tym roku letniemu wypoczynkowi. Dlatego zachęcamy wszystkich amatorów „królewskiej gry” do spędzenia kilku chwil przy szachownicy. Proponujemy rozwiązanie następującej łamigłówki szachowej. Na diagramie poniżej widzimy pozycję, która powstała po trzech posunięciach: 1.e4 e6 2.Gc4 c6 3.G:e6 d:e6

Your Generated Chess Board

Zadanie polega na tym, aby doprowadzić do identycznej pozycji, ale po czterech posunięciach (zarówno białych jak i czarnych). Aby rozwiązać to zadanie nie trzeba legitymować się wysoką kategorią szachową, znać teorię czy posiadać głęboką wiedzę szachową. Wystarczy jedynie trochę wyobraźni szachowej oraz nieco…cierpliwości. Dlatego zachęcamy wszystkich miłośników zagadek umysłowych, którzy znają zasady szachowej rywalizacji o sprawdzenie samych siebie i nadesłanie rozwiązania (podanie pierwszych czterech posunięć białych i czarnych oraz swojego imienia, nazwiska i miasta) na mailowy adres: bananek_croft@interia.pl  do dnia 5 sierpnia b.r., czyli przez dwa najbliższe tygodnie.

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej zabawie (choć samo zadanie nie ma charakteru żartu i posiada rozwiązanie), zwłaszcza członków naszego klubu, dzieci uczestniczących w zajęciach Szkółki Szachowej MOK oraz ich rodziców. Jesteśmy ciekawi ile osób poradzi sobie z tym małym wyzwaniem. Imiona i nazwiska osób, które rozwiążą zadanie umieścimy na naszej stronie.