Szachowa symultana na gnieźnieńskim Rynku

W środę, 19 sierpnia na skąpanym w słońcu gnieźnieńskim Rynku odbyła się symultana szachowa z udziałem mistrza międzynarodowego Krzysztofa Chojnackiego.

Jest on jednym z liderów gnieźnieńskiej drużyny w tegorocznych rozgrywkach ekstraligi szachowej oraz trenerem ekipy naszych juniorów w zakończonych przed kilkunastoma dniami w Iwoniczu-Zdroju rozgrywkach II ligi. Z możliwości skonfrontowania się z szachowym mistrzem skorzystało 28 graczy, wśród których był także miłośnik królewskiej gry z Francji. Najstarszy uczestnik liczył 75 lat, zaś najmłodszy 4. Po trzygodzinnej, wyczerpującej rywalizacji zwycięstwem symultanisty zakończyły się 23 partie. Remisy odnotowano w potyczkach z udziałem Marka Romańskiego, Kamila Żurawskiego oraz Piotra Kamińskiego. Natomiast zwycięstwo nad mistrzem odnieśli Jacek Miętkiewicz i Dawid Romański. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom z podpisem Krzysztofa Chojnackiego oraz historyczną pieczątką Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów z 1922 roku.

            Impreza, która odbyła się w ramach przeglądu sekcji sportowych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie była też okazją do wręczenia pamiątkowego grawertonu i oficjalnego podziękowania przez zarząd LKS Chrobry Sławomirowi Kosickiemu – właścicielowi poznańskiej firmy Celiko S.A. – za sponsorowanie udziału drużyny Frupp Chrobry Gniezno w tegorocznych rozgrywkach II ligi juniorów. Pamiątkowe medale oraz gadżety klubowe wręczono także dyrektorowi MOK-u Dariuszowi Pilakowi oraz opiekującemu się w tej instytucji szachistami – Robertowi Bidzińskiemu. 

Zobacz także: 

Zdjęcia z symultany z Krzysztofem Chojnackim

Relację i galerię zdjęć z portalu gniezno24.com

Relację z profilu fb Chrobrego Gniezno