Szachowe mikołajki 2018 za nami!

Blisko osiemdziesięcioro młodych adeptów królewskiej gry zgromadziło się w poniedziałkowe popołudnie, 10 grudnia b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury, aby rozegrać tradycyjne turnieje mikołajkowe.

Tym razem odbyły się trzy oddzielne turnieje (6-rund tempem po 10 minut na zawodnika) z podziałem na grupy wiekowe.

W turnieju dzieci urodzonych w latach 2006-2008 rywalizowało 29 osób. Z dorobkiem 6 punktów zwyciężył zawodnik LKS Chrobry Gniezno i uczeń JSP Prymus Gniezno Karol Stanisławski. Wyprzedził on Lenę Frąckowiak z Chrobrego Gniezno (SP 6) – 5 punktów, która jednocześnie okazała się najlepszą juniorką. Trzeci był Oskar Radwański z Chrobrego Gniezno (JSP Prymus) – 4,5 punktów.

W grupie dzieci urodzonych w latach 2009-2010 rywalizowało 31 zawodników. Triumfował Filip Witkowski z Chrobrego Gniezno (JSP Prymus) z dorobkiem 6 punktów przed Adamem Wiśniewskim z Chrobrego (ZS w Szczytnikach Duchownych) – 5 punktów i Aleksandrą Łukasik – 4,5 z Chrobrego (ZS w Szczytnikach Duchownych), która była jednocześnie najlepsza wśród dziewcząt.

Natomiast w grupie dzieci urodzonych w roku 2011 i młodszych najlepszy z kompletem 6 punktów był Oliwier Radwański z Przedszkola Prymus, który wyprzedził Leona Szeszyckiego ze Szkółki Szachowej MOK – 5 punktów i Ignacego Kamińskiego z SP Rodzice Dzieciom – 4 punkty. Najlepszą dziewczynką w tej grupie była Dobrochna Ziółkowska z JSP Prymus, a statuetkę dla najmłodszego zawodnika w całych zawodach otrzymał 4-letni (rocznik 2014!) Franciszek Błochowiak z Przedszkola Wesołe Nutki.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodki podarunek przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Annę Szeszycką, zaś najlepsi okolicznościowe puchary ufundowane przez Językową Szkołę Podstawową PRYMUS w Gnieźnie. Turniej sprawnie sędziował Mirosław Sobczak w asyście Zuzanny Szeląg i Moniki Berlik. 

Zobacz także:

Wyniki turnieju 2006-2008

Wyniki turnieju 2009-2010

Wyniki turnieju 2011 i młodsi

Zdjecia autorstwa Krzysztofa Szeląga