Szachowe Mikołajki w Miejskim Ośrodku Kultury

W sobotę, 5 grudnia b.r. odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie tradycyjny Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Udział mógł wziąć w nim każdy uczeń gnieźnieńskich i podgnieźnieńskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych (z wyłączeniem członków kadry juniorów LKS Chrobry Gniezno, uczęszczających na zajęcia Szkółki Szachowej MOK w grupie zaawansowanej). Zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania, gdyż na jej starcie stanęło aż 66 młodych adeptów królewskiej gry! Każdy zawodnik rozegrał 6 dwudziestominutowych partii. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, rywalizując tym samym w dwóch oddzielnych turniejach. W grupie do lat 9 startowało 55 szachistów. Zwyciężył z kompletem 6 punktów Szymon Roszak z Językowej Szkoły Podstawowej „Prymus” w Gnieźnie, który wyprzedził Jakuba Boguckiego – ucznia I klasy tej samej szkoły – oraz reprezentanta Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych – Damiana Ciszaka. Najwyżej sklasyfikowaną dziewczynką w tej grupie była Julia Przykucka ze Szkoły Muzycznej w Gnieźnie, zaś najmłodszym uczestnikiem – pięcioletni Krzysztof Ochotny ze Szkółki Szachowej MOK.

Natomiast w grupie dzieci powyżej 9 lat triumfowała z kompletem 6 zwycięstw Maria Kamińska z ZS-G w Szczytnikach Duchownych, wyprzedzając Macieja Stanczewskiego ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie oraz Łukasza Orczykowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie.    

Triumfatorzy otrzymali puchary, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury i firmę Paroc Polska z Trzemeszna. Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach z LKS Chrobry Gniezno. 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Mikołajkowego Turnieju Szachowego, grupa młodsza – Gniezno, 5.12.2015 roku

Szczegółowe wyniki Mikołajkowego Turnieju Szachowego, grupa starsza – Gniezno, 5.12.2015 roku

Relacja ze zdjęciami z portalu gniezno24.com

Relacja TV Gniezno

Zdjęcia z turnieju