Szachowe rozgrywki nabierają tempa

W miniony weekend, 11 i 12 grudnia b.r. odbyło się kilka szachowych imprez, w których udział wzięli zawodnicy gnieźnieńskiego Chrobrego.

Dużym sukcesem zakończył się udział Jagody Gołek w rozegranych w Poznaniu Akademickich Mistrzostwach Polski. W silnej stawce 77 uczestniczek nasza zawodniczka, która jest studentką Politechniki Poznańskiej, zgromadziła 6,5 punktów z 9 partii i uplasowała się na bardzo wysokim 5 miejscu. W turnieju mężczyzn, który na starcie zgromadził 216 uczestników, Kamil Jędrzejewski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zakończył rywalizację na miejscu 100 z dorobkiem 4,5 punktów.
Juniorzy Chrobrego i jednocześnie uczniowie gnieźnieńskiego gimnazjum nr 1 wzięli udział w rozegranym w Poznaniu Finale Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski Gimnazjów. Wśród 53 zawodników Szymon Banach był 14 (5,5 punktów z 9 partii), zaś Szczepan Kaźmierczak 51 (1,5 punktów).
Tymczasem w Koninie odbył się kolejny zjazd Wielkopolskiej Ligi Seniorów, w której startuje druga drużyna Chrobrego. W meczu z zespołem Piasta Śrem gnieźnianie ulegli w stosunku 2-4. Natomiast zwycięstwem naszej drużyny w identycznym wymiarze zakończyła się konfrontacja z ekipą Tęczy Kościan. Punkty dla gnieźnian w obu spotkaniach zdobyli: Winicjusz Fengier – 0,5, Mirosław Sobczak – 1,5, Jan Kujawski – 2, Emil Wiśniewski – 0, Piotr Czapliński – 1, Lidia Stelmaszyk – 1.