Szachowy Dzień Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury

W niedzielę, 31 maja b.r. na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka kultury w Gnieźnie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Jak zwykle w obchody tego święta włączył się LKS Chrobry Gniezno, organizując turniej szachowy dla najmłodszych adeptów królewskiej gry. W 6-rundowym turnieju szachów szybkich (P 10′) udział wzięło 14 uczestników, rekrutujących się głównie z grupy początkującej oraz średniozaawansowanej Szkółki Szachowej MOK. Zwyciężył Szymon Konieczka, który wyprzedził Oliwiera Szynkowskiego oraz Łukasza Orczykowskiego. W zawodach – poza konkursem – uczestniczył także Mateusz Żurawski z grupy zaawansowanej, który pewnie zwyciężył we wszystkich partiach. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz słodycze, zaś zwycięzcy pamiątkowe medale. Turniej sędziował Szymon Banach. 

Oto wyniki końcowe turnieju:

Zobacz także:

Wyniki turnieju w serwisie chessarbiter

Zdjęcia z turnieju z okazji Dnia Dziecka – Gniezno, 2015.05.31