Szachowy Dzień Dziecka w MOK-u

W poniedziałek, 4 czerwca b.r. odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury dwa tradycyjne turnieje szachowe z okazji Dnia Dziecka. Jak zwykle przeznaczone były one dla najmłodszych i najmniej doświadczonych adeptów królewskiej gry wywodzących się z gnieźnieńskiej Szkółki Szachowej MOK oraz okolicznych szkół podstawowych. Rywalizowali oni na dystansie 6 rund, tempem po 10 minut na zawodnika. 

W turnieju grupy młodszej, w której wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie z klas I i II rywalizowało 20 zawodników. Triumfował Gabriel Januchowski, przed Aleksandrą Łukasik i Olivierem Radwańskim, który jednocześnie okazał się najlepszym z grona przedszkolaków.

W turnieju dla uczniów klas III-VI, z udziałem 32 uczestników – pierwsze miejsce zajęła Anna Oszutowska, która wyprzedziła Karola Stanisławskiego i Lenę Frąckowiak.     

Turniej sprawnie sędziował Mirosław Sobczak. Triumfatorzy otrzymali statuetki przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodycze. Fundatorem nagród rzeczowych i upominków, które również otrzymali wszyscy młodzi miłośnicy szachów była p. Małgorzata Klimko.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju przedszkolaków oraz kl. I i II

Szczegółowe wyniki turnieju kl. III-VI

Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Szeląga