Zajęcia szkoleniowe z juniorami odbywają się w ramach, funkcjonującej przy Miejskim Ośrodku Kultury, Szkółki Szachowej MOK. W trakcie trwania zajęć dzieci oraz młodzież gnieźnieńskich szkół mają możliwość w sposób systematyczny podnosić swoje szachowe umiejętności pod okiem przygotowanych pod względem merytorycznym instruktorów.

Zajęcia mają charakter cykliczny i odbywają się w:

Grupa początkująca 1, Poniedziałki – 16.30-18.00 – zajęcia prowadzi Emil Wiśniewski
Grupa początkująca 2, Poniedziałki – 18.00-19.30 – zajęcia prowadzi Emil Wiśniewski

                                                                                                                             (tel:501779633)

                                                                                                              
Grupa średniozaawansowana 1, Środy –1 – 17.00-19.00 –  zajęcia prowadzi Wiesław Banach
Grupa średniozaawansowana 2, Czwartki – 17.00-19.00 –  zajęcia prowadzi Wiesław Banach

Grupa zaawansowana Wtorki – 16.00-20.00 – zajęcia prowadzi Krzysztof Chojnacki


W celu umożliwienia kompleksowego rozwoju zawodników (bez względu na stopień zaawansowania), zajęcia składają się z dwóch części. W części pierwszej, mającej charakter teoretyczny realizowany jest przez instruktora (z wykorzystaniem tablicy demonstracyjnej) program szkolenia młodych szachistów z zakresu podstaw szachowej strategii oraz taktyki. W części drugiej, mającej charakter praktyczny, gra się przy użyciu zegara szachowego, partie treningowe umożliwiające zdobycie niezbędnego doświadczenia oraz wyrabiające wśród dzieci i młodzieży pozytywne postawy sportowej rywalizacji i ducha „fair play”.


Nieodłącznym elementem szkolenia młodych szachistów jest udział w turniejach szachowych. LKS Chrobry przy współudziale MOK-u organizuje rocznie blisko 50 imprez szachowych, z czego zdecydowana większość przeznaczona jest dla dzieci (np. rozgrywany w piątkowe popołudnia cykl Turniejów GP Elpos-Prymus-MOK; turnieje z okazji Dnia Dziecka lub Mikołajek).


Wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpocząć swą przygodę z królewską grą prosimy o kontakt z instruktorem grup początkujących Emilem Wiśniewskim (mco@interia.pl lub 501779633).

Miesięczna odpłatność za uczestnictwo w zajęciach szkółki wynosi 35 zł (dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – 50 % tej kwoty) i jest ustalana przez dyrekcję Miejskiego Ośrodka Kultury. Opłata obejmuje wykłady i zajęcia instruktażowe, grę praktyczną pod okiem instruktora, materiały do pracy we własnym zakresie, analizę partii i przygotowanie do turnieju. Uczestnicy Szkółki Szachowej MOK uprawnieni są do bezpłatnego udziału w niektórych turniejach organizowanych przez LKS Chrobry, bądź uiszczają niższą kwotę wpisowego.