Tegoroczny finał programu „Edukacja przez Szachy w Szkole” z udziałem reprezentantów Chrobrego Gniezno

Zapraszamy do zapoznania się z relacją nadesłaną przez Emila Wiśniewskiego z pobytu w Warszawie reprezentacji dwóch szkół powiatu gnieźnieńskiego, które uczestniczą w programie Edukacja przez Szachy w Szkole”:

W piątek, 2 czerwca w Warszawie na Torwarze odbył się IV Finałowy Turniej programu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Powiat gnieźnieński tym razem reprezentowany był przez dwie szkoły: SP 6 z Gniezna oraz ZSG Szczytniki Duchowne. W turnieju udział wzięło ponad 700 uczniów z 137 szkół z całej Polski. Bardzo dobrze w tej rywalizacji wypadły nasze szkoły – SP 6 zajęła 22 miejsce, Szczytniki Duchowne 41 miejsce. Indywidualnie najlepiej wypadli Lena Frąckowiak i Adam Wiśniewski zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich grupach. Oto szczegółowe wyniki:

grupa C dziewczynki II klasa, 91 uczestniczek: Lena Frąckowiak – 9 m, Ania Oszutowska 25 m, Zosia Wróblewska 40 m.

grupa D1 chłopcy II klasa, 115 uczestników: Mikołaj Gubała 39 m, Igor Dziadoszek 41 m, Adrian Kołodziński 85 m, Antek Foltynowicz 88 m, Kryspin Bartoszek 90 m

grupa D2 chłopcy II klasa, 102 uczestników; Adam Wiśniewski 10 m, Karol Szeszycki 12 m

grupa F1 chłopcy III klasa, Robert Brzęcki 31 m, Mateusz Brzęcki 59 m.

Zobacz także:

Klasyfikacja drużynowa

Film z IV Finału Turnieju „Edukacja przez Szachy w Szkole” – Warszawa, 2.06.2017 r.

Zdjęcia nadesłane przez Waldemara Kwitowskiego 

Zdjęcia nadesłane przez Macieja Frąckowiaka