Triumf Chrobrego w wojewódzkim finale „Złotej Wieży”!

Pełnym sukcesem czteroosobowej ekipy Chrobrego Gniezno zakończył się udział w tegorocznym wojewódzkim finale tradycyjnego turnieju o „Złotą Wieżę”, który rozegrany został w sobotę, 26 kwietnia w historycznym Łeknie koło Wągrowca. Awans do finału centralnego zdobywała jedynie drużyna, która spośród wszystkich zespołów reprezentujących w Łeknie poszczególne powiaty województwa wielkopolskiego uplasowała się na pierwszej pozycji. Bezapelacyjnie tym zespołem okazał się LKS Chrobry Gniezno, który reprezentując powiat gnieźnieński odniósł przekonywujące zwycięstwa we wszystkich 7 meczach i z kompletem punktów zdobył I miejsce! Warto podkreślić, że zeszłorocznego triumfatora, ekipę Złotowa, nasi zawodnicy „rozbili” 4-0, zaś drużynę ze Śremu, która w Łeknie uplasowała się na miejscu drugim, pewnie pokonali w stosunku 3-1. Punkty dla Chrobrego zdobyli: seniorzy Krzysztof Chojnacki i Rafał Nowak po 6, junior Szymon Banach – 5,5 i na szachownicy kobiecej Zuzanna Szeląg – 6. Finał ogólnopolski, stanowiący Drużynowe Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych, rozegrany zostanie w podkarpackiej Chotowej w dniach 8-13 czerwca.

 

Zobacz także:

Wyniki Wojewódzkiego Finału Drużynowego Turnieju o „Złotą Wieżę” – Łekno, 26.04.2014 r.