Triumf zawodników Chrobrego w XLIV Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna

W sobotę, 17 maja b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury rozegrano XLIV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Warto zaznaczyć, że jest to najdłużej, nieprzerwanie organizowana impreza sportowa w naszym mieście. Na starcie tegorocznego turnieju stanęło 69 uczestników z wielu szachowych ośrodków, w tym pięciu z litewskiego miasta partnerskiego Radviliskis. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w klasyfikacji generalnej uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach, a w wielu innych okazywali się również najlepsi. Jak zwykle w tym turnieju rywalizację przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu 30-minutowych rund. Zwycięstwo z dorobkiem 7,5 punktów odniósł Łukasz Bardeli, otrzymując okazały puchar z rąk prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego. Na drugim miejscu, również z 7,5 punktami na koncie –  uplasował się Krzysztof Chojnacki, zaś na trzecim turniej zakończył Kamil Plichta z SzUKS Gostmat 83 Gostynin – 7 punktów. Czwarty był zawodnik UKS Fala Świekatowo Karol Jaroch, który zdobył 6,5 punktów. Bardzo dobrze spisał się junior Chrobrego Gniezno Szymon Banach, który również wywalczył 6,5 punktów, co pozwoliło mu zająć miejsce piąte. Szósty w klasyfikacji generalnej był Tomasz Kozłowski z LKS Piast Śrem – również 6,5 punktów. Puchar dla najlepszego zawodnika z litewskich Radviliskis otrzymał Raimundas Kisielius. W klasyfikacji kobiet triumfowała Arleta Magnucka z ASSz Lipno Stęszew. Wśród juniorów dla lat 18 najlepszy był Szymon Banach; do lat 15 Piotr Kamiński z Chrobrego Gniezno; do lat 12 Hubert Niemier AZS Poznań; do lat 10 Mateusz Żurawski z Chrobrego Gniezno. Najlepszą juniorką turnieju była Marta Tomczak z MMKS Wieniawa Leszno. W klasyfikacji zawodników z I kategorią triumfował Szymon Banach; z II Kamil Żurawski z Chrobrego Gniezno; z III Oskar Rosłon z UKSz Skoczek Choszczno; z IV Mateusz Kowalski również z UKSz Skoczek Choszczno; Wśród zawodników bez kategorii najlepszym był zawodnik Chrobrego Rafał Stankiewicz. Puchar dla najlepszego zawodnika Chrobrego, fundowany od wielu lat przez posła na sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego wręczył dyrektor jego biura poselskiego Bartosz Wojciechowski. Wywalczył go oczywiście zwycięzca całej imprezy – Łukasz Bardeli. Trofeum dla najlepszego studenta, ufundowane i wręczone przez posła na sejm RP Pawła Arndta, odebrał Iwo Czajka z TS-R Hetman Konin. Przygotowano również nagrody specjalne: dla najstarszego i najmłodszego zawodnika turnieju. Tym pierwszym okazał się Wojciech Opolski z Raszyna Poznań (ur. 1925), a drugim Michał Kozłowski z UKS Fala Świekatowo (ur. 2006).

 

Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Impreza była współfinansowana ze środków Urzędu Miasta Gniezna.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki XLIV MToPPMG 17.05.2014 r.

Galeria zdjęć z XLIV MToPPMG, 17.05.2014 r.

Relacja TV Gniezno

Relacja portalu Gniezno24.com

Relacja portalu Informacjelokalne.pl