Trzeci turniej GP Dyrektora MOK w grze błyskawicznej przeszedł do historii

W piątek, 8 lutego b.r. rozegrano trzeci turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej zorganizowano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie 3’+2” dla zawodnika na rozegranie partii. W gronie 16 zawodników zwycięstwo z dorobkiem 10 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Pawła Nawrockiego – 9,5 punktów oraz Jana Kujawskiego – 8 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg z dorobkiem 3,5 punktów. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Marek Nawrocki – 7,5 punktów, zaś wśród zawodników legitymujących się III kategorią szachową triumfował Jarosław Orczykowski – 4,5 punktów.

W tym samym czasie rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 11 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Szymon Nawrocki, który wyprzedził Mateusza Żurawskiego oraz Jana Kukorowskiego – wszyscy po 4 punkty.

Następna impreza z cyklu GP Dyrektora MOK (turniej błyskawiczny rozgrywany tempem po 5 minut dla zawodnika) odbędzie się w piątek, 15 lutego 2013 roku. Początek jak zwykle od godz. 17.45 (zapisy do 17.30). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki III turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 3’+2”) – 08.02.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 3 turniejach

Wyniki III turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 08.02.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po 3 turniejach