Turniej GP Dyrektora MOK z udziałem zawodników z litewskich Radviliskis

W piątek, 16 maja b.r. rozegrano dziewiąty turniej w ramach Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury 2014. Tym razem był nim 7-rundowy turniej szachów szybkich P 10′, w którym udział wzięło 22 szachistów, a wśród nich 5 zawodników z litewskich Radviliskis, którzy uczestniczą w imprezach szachowych organizowanych w trakcie obecnego weekendu w Pierwszej Stolicy. Zwycięstwo odniósł Jan Kujawski, który zdobył 6 punktów i  wyprzedził Raimundasa Kisieliusa – 5,5 punktów i Donatasa Kisonasa – 5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju została Zuzanna Szeląg – 4 punkty. W klasyfikacji juniorów do lat 10 triumfował Wojciech Kukorowski – 3 punkty; do lat 14 Zuzanna Szeląg, zaś do lat 18 Szymon Banach – 5 punktów. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następną piątkową imprezą w ramach GP Dyrektora MOK będzie turniej szachów szybkich P 7’+3″, który zaplanowano na piątek, 23 maja b.r. Zapisy do 17.30, początek pierwszej rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki IX turnieju szachów szybkich (P 10′) – Gniezno, 16.05.2014 r.

Klasyfikacja GP 2014 w szachach szybkich po 9 turniejach