Turniej z okazji Dnia Dziecka – wyniki

W sobotę, 4 czerwca b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbył się coroczny turniej z okazji Dnia Dziecka, w którym udział wzięli młodzi adepci „królewskiej gry” z terenu Gniezna. W klasyfikacji zawodników z III kategorią szachową zwyciężył Karol Nawrocki z dorobkiem 5,5 punktów, przed Markiem Nawrockim – 5 punktów i Zuzanną Szeląg – 4,5 punktów. Wśród graczy legitymujących się IV kategorią triumfował Jakub Pogodziński, przed Edytą Nawrocką i Alanem Kajdaniakiem – wszyscy po 4 punkty. W grupie juniorów z V kategorią najlepszą okazała się Aleksandra Hubert – 3,5 punktów, przed Szymonem Nawrockim i Norbertem Walczakiem – obaj po 3 punkty. Natomiast wśród graczy nie posiadających jeszcze kategorii szachowej zwycięstwo odniósł Igor Ryczkowski – 3 punkty, przed Michałem Łaciną i Tomaszem Badyną – obaj po 2,5 punktów. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Zuzanna Szeląg. Turniej był także okazją do zdobycia wyższej kategorii szachowej. Skorzystali z niej: Szymon Nawrocki i Aleksandra Hubert, którzy wypełnili normy na IV kategorię, Igor Ryczkowski, Michał Łacina, Anna Jurke i Greta Pawlicka – zdobywcy V kategorii. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Statuetki dla zwycięzców poszczególnych grup ufundował Miejski Ośrodek Kultury, zaś nagrody Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie oraz rodzice uczestników turnieju. Turniej sędziował Piotr Przybylski.

 

 

Zobacz także:

Turniej z okazji Dnia Dziecka MOK 4.06.2011 r. – szczegółowe wyniki

Zdjęcia z turnieju