Uczniowie klas III-VI zagrali w Mikołajkowo-Gwiazdkowym Turnieju Szachowym

Uczniowie klas III-VI ze szkół podstawowych z Gniezna i okolic zagrali w czwartek, 15 grudnia w tradycyjnym Mikołajkowo-Gwiazdkowym Turnieju Szachowym. Rozgrywki odbyły się w auli widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie i zgromadziły na starcie 43 młodych adeptów królewskiej gry. Każdy zawodnik rozegrał 6 dwudziestominutowych partii. Pierwsze miejsce zajął Maciej Stanczewski, a drugie Anna Urbanek – obydwoje ze Szkółki Szachowej MOK. Na trzecim miejscu uplasował się uczeń JSP Prymus Szymon Roszak. Statuetkę dla najwyżej sklasyfikowanej zawodniczki otrzymała wyżej wymieniona Anna Urbanek.

Turniej sprawnie sędziowali Mirosław Sobczak i Kamil Żurawski.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy szachowe oraz słodycze, a najlepsi statuetki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach. Jednocześnie zapraszamy dzieci i młodzież do lat 15 do wzięcia udziału w turnieju „Tu powstała Polska”- Open C, który odbędzie się 30 grudnia w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie, ul. Kostrzewskiego 5-7. Będzie to doskonała okazja nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności ale także do zdobycia kategorii szachowej.

Szczegółowe informacje i komunikat turnieju „Tu Powstała Polska” TUTAJ

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju Mikołajkowo-Gwiazdkowego, klasy III-VI

Zdjęcia z turnieju autorstwa Krzysztofa Szeląga

Zdjęcia na stronie Beaty Orczykowskiej

Słodycze dla uczestników turnieju ufundowała firma „Belux” z Gniezna.