Udana inauguracja Chrobrego w rozgrywkach szachowej ekstraligi

W dniach 8-10 maja b.r. odbył się w Gliwicach pierwszy z trzech zjazdów szachowej ekstraligi, w której udział biorą szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego. Po rozegraniu trzech meczów nasza drużyna, w stawce dziesięciu najlepszych drużyn w Polsce, plasuje się na szóstej pozycji.

Ubiegłoroczny sukces w rozgrywkach I ligi w postaci awansu do prestiżowej i w pełni zawodowej ekstraligi oznaczał dla – rywalizującego w roli beniaminka – Chrobrego konieczność personalnych wzmocnień. Okazały się one możliwe po wsparciu ze strony Urzędu Miasta Gniezna oraz pozyskaniu sponsora – firmy Bezokularow.pl S.A., zajmującej się dystrybucją soczewek kontaktowych. Udało się zakontraktować kilku nowych zawodników, stanowiących wzmocnienie składu gnieźnieńskiej ekipy, która w ekstraligowych rozgrywkach występuje pod nazwą bezokularow.pl Chrobry Gniezno. Jak dotąd poczynione wzmocnienia przynoszą pożądany skutek, gdyż po rozegraniu trzech z dziewięciu rund, gnieźnieński zespół plasuje się na szóstej pozycji. Na inaugurację bezokularow.pl Chrobry Gniezno, zgodnie z przewidywaniami, uległ faworyzowanej drużynie WASKO Hetman Katowice w stosunku 1,5-4,5. Natomiast w niezmiernie istotnym – zwłaszcza w kontekście walki o utrzymanie w ekstralidze – spotkaniu z zespołem Silesii JAS-FBG Racibórz nasz zespół odniósł przekonujące zwycięstwo 4,5-1,5. W ostatnimi meczu pierwszego zjazdu gnieźnianie dość pechowo ulegli Zagłębiu Dąbrowa Górnicza 2,5-3,5. Punkty dla reprezentantów Pierwszej Stolicy zdobyli: Łukasz Bardeli – 0 z 2 partii, Vaidas Sakalauskas i Rafał Lubczyński – po 1 z 3 partii, Krzysztof Chojnacki – 2,5 z 3 partii, Jan Musiałkiewicz – 1 z 2 partii, Paweł Musiałkiewcz – 1,5 z 2 partii, Joanna Worek – 2,5 z 3 partii. Dwa kolejne zjazdy odbędą się w Katowicach i Wrocławiu odpowiednio 4-6 września i 2-4 października.

Zobacz także: 

Strona szachowej ekstraligi 2015

Zdjęcia z I zjazdu ekstraligi w Gliwicach