Udana inauguracja GP ELPOS-PRYMUS-MOK

W piątek, 3 marca w Miejskim Ośrodku Kultury zainaugurowano Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK. Jest to nowy cykl siedmiu turniejów przeznaczony dla zawodników do lat 14 legitymujących się III, IV i V kategorią, bądź też nie posiadających kategorii szachowej. Piątkowe rozgrywki wzbudziły olbrzymie zainteresowanie wśród szkółkowiczów, bowiem na ich starcie stanęło aż 33 młodych adeptów królewskiej gry. Dla niektórych uczestników, rozpoczynających przygodę z szachami, było to pierwsze zetknięcie się z atmosferą turniejową. Pojedynki przy szachownicach były bardzo zacięte, a juniorzy ambitnie walczyli o każdy punkt.

Rozgrywki przeprowadzono na dystansie 6 dwudziestominutowych rund. Zwycięstwo w kategorii wiekowej zawodników  powyżej lat 10 odniósł Szymon Konieczka (6 pkt.), który wyprzedził Macieja Stanczewskiego (4,5 pkt.) i Macieja Kaniewskiego (4,5 pkt.).  W klasyfikacji do 10 najlepszą okazała się Lena Frąckowiak (5 pkt.), drugie miejsce zajął Mikołaj Gubała (4 pkt.), a trzecie Karol Stanisławski (3,5 pkt.). Wśród najmłodszych zawodników do lat 8 zwyciężył Aleksander Szalbierz (3 pkt.), na drugim miejscu uplasował się Adam Wiśniewski (3 pkt.), a na trzecim Filip Witkowski (3 pkt.).

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali medale i upominki.

Turniej sprawnie sędziował Mirosław Sobczak.

Dziękujemy wszystkim młodym szachistom za udział w rozgrywkach i zapraszamy na następny turniej z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK, który odbędzie się w piątek, 24 marca. Pierwsza runda o 17.00. Zapisy do 16.45.

Zobacz także:

Wyniki pierwszego turnieju GP ELPOS-PRYMUS-MOK

Klasyfikacja po pierwszym turnieju (po otrzymaniu)

Zdjęcia z turnieju autorstwa Krzysztofa Szeląga

Zdjęcia na profilu Beaty Orczykowskiej na Facebooku