Udane zakończenie rozgrywek w Wielkopolskiej III i IV Lidze Seniorów

Udanie zakończyli tegoroczne rozgrywki Wielkopolskiej III i IV Ligi Seniorów zawodnicy gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w niedzielę, 4 marca b.r. odnieśli komplet zwycięstw w dwóch ostatnich rundach ligowych zmagań.

Występujący w III lidze Chrobry II udał się do Ostrowa Wielkopolskiego na kończący rozgrywki zjazd, by zmierzyć się z szachistami miejscowego OTSz  II Ostrów Wielkopolski oraz KTS Kalisz. W pierwszym meczu nasi zawodnicy pokonali gospodarzy w stosunku 3,5-2,5, a następnie triumfowali w potyczce z szachistami z Kalisza 4-2. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Krzysztof Raczyński – 2, Wiesław Banach – 2, Mirosław Sobczak – 2, Dawid Romański – 1, Maksymilian Łepski – 0,5, Zuzanna Szeląg – 0 (wszyscy z dwóch partii). Ostatecznie Chrobrzacy zakończyli rywalizację na 3 miejscu. 

Natomiast zespoły Chrobrego III i IV brały udział w zorganizowanym w gnieźnieńskim MOK-u zjeździe Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów i również one wygrały po dwa pojedynki. Chrobry III pokonał OTSz III Ostrów Wielkopolski 3,5-2,5, a następnie GKS Gorzyce Wielkie 3-2, zaś Chrobry IV okazał się lepszy w obu meczach z tymi zespołami w stosunku 3-2. Punkty dla Chrobrego III Gniezno zdobyli: Kamil Żurawski – 0,5, Jan Wojdak – 2, Mateusz Żurawski – 1,5, Witold Lewandowski – 1, Ewa Zamiar – 1,5. Dla Chrobrego IV punktowali: Marcel Butyrowski – 0,5, Jan Kukorowski – 1,5, Piotr Krawczyk -2, Rafał Macherzyński – 2, Iwona Krigier – 0 (wszyscy z dwóch partii). Chrobry III uplasował się w ligowej tabeli na miejscu 3, zaś Chrobry IV na 5. 

Zobacz także:

Strona Wielkopolskiej III Ligi Seniorów

Strona Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów

Zdjęcia ze zjazdu IV ligi autorstwa Krzysztofa Szeląga