Udany weekend majowy szachistów Chrobrego

Bardzo aktywnie spędzili długi majowy weekend szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy z powodzeniem rywalizowali w jednodniowych imprezach szachowych.

Pierwszego dnia maja odbył się w Rogoźnie Turniej Szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja o Puchar Burmistrza Rogoźna. W 9-rundowym turnieju szachów szybkich (P 15′) z udziałem 41 zawodników spory sukces odniósł Dawid Romański, który zwyciężył z dorobkiem 7,5 punktów. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 7 Marcel Butyrowski, który był najlepszy w klasyfikacji juniorów, 8 Maksymilian Łepski – obaj po 6 punktów, 16 Wojciech Kukorowski – 5 punktów, 26 Marek Romański, 30 Aleksander Łepski obaj po 4 punkty. 

Natomiast drugiego maja, w Majowym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Żnińskiego, który rozegrany został na dystansie 9 rund tempem P 15′ wystąpiło dwóch reprezentantów Chrobrego. W stawce 29 szachistów Dawid Romański był 15 z dorobkiem 4,5 punktów, zaś Marek Romański 26 – 3 punkty. 

Natomiast trzeciego maja, w popularnym wśród naszych zawodników turnieju w Wapnie (9 rund tempem P 15′, z punktacją: 3 za zwycięstwo, 1 za remis) udział wzięło aż dziesięcioro „Chrobrzaków”. W silnej stawce 87 uczestników 3 był Paweł Nawrocki – 21 punktów, 12 Jan Kujawski, 17 Wojciech Kukorowski, który był najlepszy w klasyfikacji juniorów do lat 16 – obaj po 18 punktów, 26 Dawid Romański, 27 Karol Nawrocki, 34 Maksymilian Łepski, 36 Zuzanna Szeląg, która była najlepsza wśród kobiet – czworo po 15 punktów, 47 Mateusz Żurawski, 48 Marek Romański – obaj po 13 punktów, 52 Zygmunt Kapeliński – 12 punktów.

Zobacz także:

Turniej Szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja o Puchar Burmistrza Rogoźna – Rogoźno, 1.05.2016 roku  

Majowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Żnińskiego – Żnin, 2.05.2016 roku

XVIII PITS-WAPNO-2016 – Wapno, 3.05.2016 roku

Zdjęcia z Wapna nadesłane przez Krzysztofa Szeląga