Udany weekend zawodników Chrobrego

Do udanych zaliczyć mogą zawodnicy Chrobrego miniony weekend. Brali oni z powodzeniem udział w kilku imprezach szachowych, notując następujące wyniki:

 

Odnotować należy przede wszystkim sukces, który w niedzielę, 12 czerwca odniósł w Śremie Rafał Lubczyński. Triumfował on mianowicie w VII Turnieju Szachowym o Puchar Firmy EL-BUD z okazji Dni Śremu (P 10’+4″). W silniej stawce 68 zawodników nasz reprezentant okazał się najlepszy po tym, gdy zgromadził 8 punktów z 9 partii. 

Z dobrej strony zaprezentowali się także nasi „blitzkarze”, którzy również w niedzielę, 12 czerwca rywalizowali w Kórniku w VI Ogóolnopolskim Błyskawicznym Turnieju Szachowym „Biała Dama” (P 5′). W 11-rundowym turnieju, który na starcie zgromadził 24 szachistów Paweł Nawrocki był trzeci – 8,5 punktów, zaś Karol Nawrocki dziewiąty – 6 punktów.

Również godnie reprezntował nasz klub Jan Kukorowski, który w dniach 11-12 czerwca wystąpił w III FIDE OPEN Solec Kujawski. W 5-rundowym turnieju szachow klasycznych, przeznaczonym dla zawodników z rankingiem do 2199 nasz junior zdobył 3 punkty co pozwoliło mu w stawce 33 uczestników zająć 11 miejsce. 

Zobacz także: 

Wyniki VII Turnieju Szachowego o Puchar Firmy EL-BUD z okazji Dni Śremu – Śrem, 12.06.2016 roku  

VI Ogólnopolski Błyskawiczny Turniej Szachowy „Biała Dama” – Kórnik, 12.06.2016 roku

III FIDE OPEN Solec Kujawski – Solce Kujawski, 11-12.06.2016 roku