Łukasz Bardeli triumfuje w Bydgoszczy

W piątek i sobotę, 6 i 7 stycznia b.r. 21 zawodników gnieźnieńskiego Chrobrego oraz 4 reprezentantów zaprzyjaźnionych klubów UKS Hetman Żydowo i UKS Iskra Marzenin wzięło udział w zorganizowanym przez LKS Chrobry autokarowym wyjeździe na festiwal szachowy do Bydgoszczy.

W najbardziej prestiżowym turnieju A, przeznaczonym dla zawodników legitymujących się przynajmniej II kategorią szachową oraz rankingiem międzynarodowej federacji szachowej, wystąpiło 5 reprezentantów Chrobrego. W silnej stawce 56 zawodników pewne zwycięstwo odniósł gnieźnianin Łukasz Bardeli, który potwierdził wysokie umiejętności, gromadząc komplet 5 punktów z 5 rozegranych partii. Nie zawiedli także pozostali zawodnicy występujący w tym turnieju: 8 był Mirosław Sobczak, zaś 9 Piotr Czapliński, którzy zgromadzili po 3,5 punktów; na miejscu 15 rywalizację zakończył Emil Wiśniewski z dorobkiem 3 punktów, a na 23 Szymon Banach – 2,5 punktów.

W 7-rundowym turnieju B, dla zawodników z rankingiem 1600 (III kategoria męska lub II kobieca), wzięło udział 33 szachistów w tym 7 z Gniezna. Nasi reprezentanci uplasowali się na następujących pozycjach: 10 Karol Nawrocki – 4,5 punktów, 13 Wojciech Doberschütz, 14 Jarosław Orczykowski – obaj po 4 punkty, 17 Przemysław Doberschütz, 18 Marek Nawrocki, 21 Tomasz Orczykowski – wszyscy po 3,5 punktów, 31 Zuzanna Szeląg.

W 7-rundowym turnieju C, przeznaczonym dla zawodników z rankingiem 1400 (IV kategoria męska lub III kobieca), wystąpiło 32 zawodników w tym 5 z Pierwszej Stolicy. Gnieźnianie zakończyli rywalizację na następujących pozycjach: 10 Szymon Nawrocki – 4,5 punktów, 12 Jakub Pogodziński, 14 Alan Kajdaniak – obaj po 4 punkty, 26 Igor Ryczkowski – 2,5 punktów, 31 Gracjan Korytowski – 1 punkt.

Turniej D liczył również 7 rund i przeznaczony był dla szachistów z rankingiem 1100-1250 (V kategoria męska lub IV kobieca). Wśród 36 startujących znalazło się 4 reprezentantów Chrobrego, 3 UKS Hetman Żydowo oraz 1 z UKS Iskra Marzenin. Duży sukces odniósł gnieźnianin Sebastian Korytowski, który zdobywając 5 punktów, wywalczył 3 miejsce oraz wypełnił normę na IV kategorię. Również Norbert Jasiecki z Iskry Marzenin, po wywalczeniu 5 punktów i uplasowaniu się na 6 pozycji wypełnił normę na IV kategorię. Na 11 miejscu zawody zakończyła zawodniczka Chrobrego Edyta Nawrocka, na 13 Paulina Kałużna z Hetmana Żydowo, na 14 Arkadiusz Bryska (również Hetman Żydowo), a na 15 gnieźnianka Dorota Doberschütz – wszyscy po 4 punkty; 18 była Aleksandra Hubert z dorobkiem 3,5 punktów.

Cieszą nie tylko sportowe sukcesy naszych reprezentantów, ale także udział tak dużej liczby miłośników szachów świadczący o coraz większej popularności naszej dyscypliny w Gnieźnie. Biorąc pod uwagę, że w skład naszej ekipy na bydgoski festiwal wchodziła kilkunastoosobowa reprezentacja szkółki szachowej MOK, możemy z optymizmem patrzeć na dalszy rozwój „królewskiej gry” w naszym mieście.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju A

Szczegółowe wyniki turnieju B

Szczegółowe wyniki turnieju C

Szczegółowe wyniki turnieju D

Zdjęcia z festiwalu

Relacja wideo