W GP Dyrektora MOK juniorzy górą!

W piątek, 14 marca b.r. rozegrano kolejne zawody w ramach rozgrywek Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie 2014. Tym razem rywalizowano w 7-rundowym turnieju szachów szybkich, w którym zawodnicy na zegarze mieli po 7 minut i za każde wykonane posunie otrzymywali dodatkowo 3 sekundy. Udział w nim wzięło 16 szachistów. Zwycięstwo z dorobkiem 6,5 punktów odniósł junior Szymon Banach, który wyprzedził Łukasza Bardeli – 6 punktów oraz niespełna 10-letniego Mateusza Żurawskiego – 5 punktów. Najlepszą kobietą okazała się Zuzanna Szeląg – 4 punkty. W klasyfikacji juniorów do lat 10 triumfował Mateusz Żurawski; do lat 14 Zuzanna Szeląg, zaś do lat 18 Szymon Banach. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następną „piątkową” imprezą w MOK-u będzie turniej szachów błyskawicznych P 3’+2″, który zaplanowano na piątek, 21 marca b.r. Zapisy do 17.30, początek pierwszej rundy o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki VI turnieju szachów szybkich P 7’+3″ – Gniezno, 14.03.2014 r.

Klasyfikacja GP 2014 w szachach szybkich po 6 turniejach