W Kaliszu rozegrano kolejny zjazd Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów

W niedzielę, 18 marca b.r. trzy drużyny gnieźnieńskiego Chrobrego wybrały się do Kalisza, gdzie odbył się III zjazd Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów w szachach.

W rozgrywkach, które potrwają do końca kwietnia i wyłonią jedną drużynę awansującą do III ligi oraz jedną walczącą w barażu udział bierze 12 pięcioosobowych (4 seniorów i 1 seniorka) ekip z terenu Wielkopolski. Podczas kaliskiego zjazdu rozegrano trzy rundy: 2,3 i 4. Po raz kolejny nasze zespoły walczyły ze zmiennym szczęściem. Aspirujący do awansu do III ligi Chrobry II, który w Kaliszu wystąpił bez zmożonego chorobą Emila Wiśniewskiego i tym samym w każdym meczu oddawał jeden punkt walkowerem wygrał z GKS Gorzyce Wielkie 4-1; zremisował z Hetmanem II Konin 2,5-2,5 oraz wygrał z OTSz II Ostrów Wielkopolski 3-2. Chrobry III uległ faworyzowanemu zespołowi MKS MDK Trzcianka 0-5; pokonał Hetmana III Konin 3,5-1,5 oraz uległ Gambitowi Ślesin 2-3. Natomiast Chrobry IV pokonał Hetmana II Konin 3-2 oraz uległ zespołom OTSz II Ostrów Wielkopolski 1-4 i MKS MDK Trzcianka 0-5. Kolejny zjazd rozegrany zostanie 15 kwietna w Koninie.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki oraz tabele Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów