W Miejskim Ośrodku Kultury wznowione zostały rozgrywki szachowe

W piątek, 13 września b.r. wznowiono po wakacyjnej przerwie rozgrywki szachowe w Miejskim Ośrodku Kultury. Pierwszą jesienną imprezą był siódmy z dziesięciu zaplanowanych turniejów z cyklu Grand Prix w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK.

Tym razem na starcie stanęło 18 szachistów. Każdy z zawodników rozegrał po 7 partii tempem po 10 minut dla zawodnika. Triumfował Szymon Banach – 6,5 punktów przed Emilem Wiśniewskim i Mirosławem Sobczakiem – obaj po 5,5 punktów. Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Szeląg, która zgromadziła 4,5 punktów. Wśród juniorów do lat 8 triumfował Aleksander Łepski – 1 punkt; w grupie do lat 10 najlepszym okazał się Wojtek Kukorowski – 3,5 punktów. W grupie do lat 14 zwyciężyła Zuzanna Szeląg – 4,5 punktów. W najstarszej grupie juniorów, do lat 18, rywalizację wygrał Szymon Banach. Zawody sprawnie sędziował Piotr Przybylski. Następny turniej tego cyklu (P 10′) odbędzie się 4 października, zaś najbliższe imprezy z cyklu GP w MOK odbędą się już za tydzień, 20 września. Będą nimi 11-rundowy turniej blitza (P 3’+2”) oraz rozgrywany równolegle 5-rundowy turniej szachów szybkich (P 15′) przeznaczony dla juniorów do IV kategorii. Początek wszystkich turniejów jak zwykle o 17.45, zapisy do 17.30. Serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz także:

Wyniki VII turnieju P 10′ MOK 2013 – 13.09.2013 r.

Klasyfikacja generalna GP P10′ MOK po 7 turniejach