W MOK-u odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów

W poniedziałek, 23 października w auli Miejskiego Ośrodka Kultury Gnieźnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w szachach. Rozegrano dwa osobne turnieje pomiędzy czteroosobowymi (3 chłopców i dziewczynka) zespołami, tempem po 15 minut na partię dla zawodnika.  

W rywalizacji szkół podstawowych na starcie stanęło 8 zespołów. Przekonujące zwycięstwo odniosła ekipa Językowej Szkoły Podstawowej Prymus w Gnieźnie, która dość pewnie wygrała wszystkie pojedynki i po raz trzeci z rzędu zdobyła mistrzostwo powiatu gnieźnieńskiego. Na drugim miejscu uplasował się zespół Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, a na trzecim reprezentacja Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych.

Natomiast w mistrzostwach gimnazjów na starcie stanęło 6 drużyn. Tutaj pewne zwycięstwo odnieśli szachiści Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych, wyprzedzając reprezentacje gimnazjalistów ze Szkół Podstawowych nr 1 i 7 w Gnieźnie.

Po dwa najlepsze zespoły wyłonione w mistrzostwach reprezentować będą nasz powiat w listopadowym finale wojewódzkim.  

Oba turnieje sędziował Emil Wiśniewski. Organizatorami mistrzostw był: Urząd Miasta Gniezna reprezentowany na ceremonii zamknięcia przez Marka Szczepanowskiego, Szkolny Związek Sportowy, Miejski Ośrodek Kultury oraz Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno. 

Cieszy coraz liczniejszy udział w mistrzostwach drużyn z naszego powiatu oraz coraz wyższy poziom sportowy zawodów. 

Zobacz także:

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Podstawowych

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego Gimnazjów

Zdjęcia autorstwa Beaty Orczykowskiej