W nadchodzącym roku dwa nowe cykle Grand Prix!

Miło nam zakomunikować, że w nadchodzącym 2012 roku organizujemy dwa nowe cykle Grand Prix. Oprócz tradycyjnej GP Dyrektora MOK (rozgrywanej w piątki) proponujemy wszystkim miłośnikom szachów rywalizację w 10-turniejowej edycji Grand Prix z okazji 90-lecia powstania Gnieźnieńskiego Klubu Szachistów oraz w 4-turniejowej edycji Grand Prix „Szachy na basenie”. Dotychczasowa GP Dyrektora MOK rozgrywana będzie tempem P 5′ (10 turniejów) oraz P 3’+2″ (10 turniejów) jak zwykle w piątki w sali 402 Miejskiego Ośrodka Kultury. Do klasyfikacji generalnej liczyć się będzie 20 turniejów.

 

 

Nowością jest Grand Prix z okazji 90-lecia powstania GKSz. Będzie ona rozgrywana również w piątki w tej samej sali. Przewidziano 10 turniejów (jeden turniej w miesiącu) granych tempem P’ 10. Do klasyfikacji generalnej liczyć się będzie zawodnikowi jego 8 najlepszych turniejów.

Również nową propozycją jest cykl Grand Prix „Szachy na basenie”. Rozgrywany on będzie na gnieźnieńskim basenie co kwartał, tempem P 15′. Do klasyfikacji generalnej liczyć się będą zawodnikowi jego 3 najlepsze turnieje.

Niniejsza oferta trzech oddzielnych edycji Grand Prix jest próbą pogodzenia różnych preferencji dotyczących tempa gry oraz ilości turniejów branych pod uwagę do klasyfikacji generalnej. Część zawodników preferuje bowiem grę błyskawiczną, pozostała część grę nieco wolniejszą; część uczęszcza na niemal wszystkie turnieje, pozostałej części obowiązki pozwalają brać udział jedynie w niektórych turniejach. Dlatego też zaproponowaliśmy taką formułę, w której skupić się będzie można na wybranej przez siebie Grand Prix, z preferowanym przez siebie tempem gry.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe komunikaty o poszczególnych cyklach GP. Jednocześnie informujemy, że wyniki, terminarze oraz inne informacje umieszczane będą sukcesywnie na naszej stronie w zakładce „Turnieje”. Zapraszamy do udziału w turniejach!

Zobacz także:

Komunikat o GP Dyrektora MOK

Komunikat 90-lecia GKSz

Komunikat GP „Szachy na basenie”