W Sypniewie 6 złotych i 1 brązowy medal juniorów Chrobrego!

Znakomity występ zanotowali juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy w dniach od 18 do 27 września b.r. rywalizowali w rozgrywanych w Sypniewie najważniejszych tej jesieni juniorskich imprezach w szachach klasycznych. Nasi młodzi reprezentanci przywożą do Gniezna 6 złotych medali oraz 1 brązowy!

Pierwszą z nich były odbywające się w dniach 18-20.09 b.r. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których udział mogli brać zawodnicy urodzeni w latach 2010-2012. Jedynym naszym reprezentantem był w nich Michał Górecki. W 7-rundowych zawodach, w gronie 30 uczestników Michał zgromadził 5,5 punktów, zdobywając brązowy medal.

Natomiast w dniach 21-27.09 b.r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików, które stanowiły jednocześnie Eliminacje Strefowe (województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie) do przyszłorocznych Finałów Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. W grupie dziewcząt do lat 11 (D11), w 7-rundowym turnieju z udziałem 11 młodych szachistek Anna Oszutowska zgromadziła 6 punktów, zdobywając złote medale zarówno w Eliminacjach Strefowych jak i w klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski. Jednocześnie Ania wypełniła normę na I kategorię szachową.

Podobne sukcesy, czyli zdobyte po dwa złote medale, zanotowali nasi reprezentanci w grupach chłopców do lat 9 i 13. W tej pierwszej grupie Michał Górecki, w stawce 15 uczestników zdobył 8,5 punktów z 9 partii, dzięki czemu zakończył rywalizację na pierwszym miejscu i wypełnił normę na II kategorię szachową.

Natomiast w grupie C 13, w stawce 28 szachistów Karol Stanisławski zdobył 8 punktów z 9 partii i również uplasował się na czele tabeli w obu klasyfikacjach. Osiągnięty rezultat pozwolił mu wypełnić normę na I kategorię szachową. W tej samej grupie Mikołaj Gubała zdobył 4,5 punktów i zakończył rywalizację w Eliminacjach Strefowych na miejscu 13, zaś w klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski na miejscu 7.

Trenerem naszej ekipy w Sypniewie był Krzysztof Chojnacki.

W rozegranym jako impreza towarzysząca mistrzostwom 11-rundowym turnieju szachów błyskawicznych (P 3’+2’’), w stawce 50 uczestników Szymon Banach był 3, zaś Mikołaj Gubała 29.

Zobacz także:

MMM

D 11

C 09

C13

Zdjęcia z MMM nadesłane przez Łukasza Góreckiego

Zdjęcia z ES i MW nadesłane przez Arkadiusza Oszutowskiego

Zdjęcia z ES i MW nadesłane przez Łukasza Góreckiego

Zdjęcia z ES i MW nadesłane przez Rafała Stanisławskiego