W Szczytnikach Duchownych rozegrano Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w szachach

W sobotę, 12 maja b.r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczytnikach Duchownych odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w szachach.

Na starcie turnieju, który rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund stanęło dokładnie stu młodych adeptów królewskiej gry, a wśród nich liczne grono reprezentantów LKS Chrobry Gniezno i Szkółki Szachowej MOK. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe: I klasa SP, II-III klasa SP, IV-VI klasa SP oraz VII klasa SP i gimnazjum, z uwzględnieniem osobnej klasyfikacji dla chłopców i dziewcząt. Wyniki w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:

Klasa I

Dziewczynki:

1. Maja Cieślicka

2. Joanna Bernacik

3. Marika Staniszewska

Chłopcy:

1. Oliwier Radwański

2. Tomasz Nawrocki

3. Gabriel Januchowski

Klasy II-III

Dziewczynki

1. Anna Oszutowska

2. Aleksandra Łukasik

3. Natalia Berlik

Chłopcy:

1. Mikołaj Gubała

2. Adam Wiśniewski

3. Tymoteusz Bakaj

Klasy IV-VI

Dziewczynki:

1. Magdalena Pietrzak

2. Dominika Pejka

3. Zofia Wilkosz

Chłopcy:

1. Oskar Radwański

2. Karol Stanisławski

3. Tomasz Szarzyński

Gimnazja

Dziewczynki:

1. Maria Ciesielska

2. Aleksandra Leśniewska

3. Maria Stachowiak

Chłopcy:

1. Jan Kukorowski

2. Mateusz Żurawski

3. Szymon Nawrocki

Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki, medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki i dyplomy. Statuetki dla najmłodszych uczestników otrzymali Oliwier Radwański i Ala Juzwa. Miłą niespodzianką dla zawodników był poczęstunek oferowany nieodpłatnie w szkolnej stołówce. Turniej, który organizował ZS-G w Szczytnikach Duchownych i LKS Chrobry wsparli finansowo bądź rzeczowo: Gmina Gniezno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Rada Rodziców przy ZS-G w Szczytnikach Duchownych, Leader School w Gnieźnie oraz inni sponsorzy. Turniej sprawnie sędziował Mirosław Sobczak.

Zobacz także:

Turniej klas I SP
Turniej klas II-III SP
Turniej klas IV-VI SP 
Turniej klas VII SP i gimnazjów  

Fotorelacja na profilu fb Szkółki Szachowej MOK