W Szczytnikach Duchownych rozegrano Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach szkół podstawowych i gimnazjów

Zamieszczamy relację Emila Wiśniewskiego z rozegranych w ostatnią sobotę Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach szkół podstawowych i gimnazjów:

W sobotę, 10 czerwca b.r. w ZSG W Szczytnikach Duchownych odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach szkół podstawowych i gimnazjów. Inicjatorem turnieju był Pan Waldemar Kwitowski nauczyciel szachów w szkole w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W organizację turnieju włączył się LKS Chrobry w osobach Mirosława Sobczaka i Emila Wiśniewskiego, którzy zajęli się stroną sportową imprezy. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, 7 rund, w czterech grupach wiekowych: I klasa SP, II-III klasa SP, IV-VI klasa SP oraz Gimnazja, z osobną klasyfikacja dla chłopców i dziewcząt, zgromadził na starcie 96 osób z 9 szkół i 2 przedszkoli naszego powiatu. Na uroczystości otwarcia obecny był v-ce dyrektor szkoły Pan Jarosław Kusz oraz dyrektor biura Europosłanki Krystyny Łybackiej Pan Tadeusz Tomaszewski, który wręczył upominki najmłodszym uczestnikom turnieju – przedszkolakom – Mateuszowi Witkowskiemu i Aleksandrowi  Mellerowi. Miłą niespodzianką dla zawodników był pyszny obiad serwowany w szkolnej stołówce. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, w trakcie zmagań na salę przybył Wójt gminy Gniezno Włodzimierz Leman, który był bardzo mile zaskoczony frekwencją turnieju. Na koniec najlepsi zawodnicy z rąk Pani dyrektor szkoły Teresy Zielińskiej otrzymali statuetki medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Turniej wsparli finansowo bądź rzeczowo: Gmina Gniezno, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Rada Rodziców przy ZSG Szczytniki Duchowne, Elektrohurt, Drukarnia Majorczyk, Polska Chata, Auto-Handel-Komis S. Szczygieł.

Szczegółowe wyniki :

Klasa I

1. Łukasik Aleksandra 6 pkt z 6 partii ZSG Szczytniki Duchowne

1. Stachowiak Krystian 4/6   ZSG Szczytniki Duchowne

2. Kiełczewski Milan 3/6       SP 12 Gniezno

3. Meller Aleksander 3/6     Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Gniezno

Klasy II-III

1. Frąckowiak Lena 6.5 z 7 partii  SP 6 Gniezno

2.Oszutowska Anna 5/7                 SP 6 Gniezno

3. Wilkosz Zofia 3/7                        ZSG Zdziechowa

1. Stanisławski Karol 6.5 z 7 partii    PSJ Prymus

2. Wiśniewski Adam 5.5/7                  ZSG Szczytniki Duchowne

3. Gubała Mikołaj 5/7                          ZSG Szczytniki Duchowne    

Klasy IV-VI

1. Kamińska Maria 5.5 z 7 partii   ZSG Szczytniki Duchowne

2. Filipczak Kornelia 4.5/7            ZSP Żydowo

3. Ciesielska Maria 4/7                 ZSG Zdziechowa

1. Kaniewski Maciej 7pkt z 7 partii  ZSG Szczytniki Duchowne

2. Walkowiak Szymon 5/7                 ZSG Szczytniki Duchowne

3. Macioszek Jakub 5/7                      ZSP Żydowo

Gimnazja

1. Szeląg Zuzanna 5.5pkt z 7 partii    Gimnazjum nr3 Gniezno

2. Ślebioda Weronika 4/7                   ZSP Żydowo

3. Ślebioda Daria  4/7                          ZSP Żydowo

1. Kamiński Antoni 6.5 pkt z 7 partii    Gimnazjum „Rodzice Dzieciom”

2. Nawrocki Szymon  6/7                       ZSG Szczytniki Duchowne

3. Kodranc Krystian 4/7                          ZSG Zdziechowa

Klasyfikacja drużynowa – do składu drużyny liczone były wyniki trzech najlepszych zawodników z każdej szkoły.

Szkoły podstawowe

1. ZSG Szczytniki Duchowne  18.5 pkt

2. SP 6  Gniezno                        16 pkt

3. PSJ Prymus                            14.5 pkt

Gimnazja

1. ZSG Zdziechowa 10 pkt

2. Gimnazjum „Rodzice Dzieciom” 9.5 pkt

3. ZSG Szczytniki Duchowne 9.5 pkt

Emil Wiśniewski

Zobacz także:

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga