Ważne informacje o Półfinałach MWJ

Jak już informowaliśmy tegoroczne Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów odbędą się w Gnieźnie w sobotę i niedzielę, 9 i 10 kwietnia. Obecnie zamieszczamy uaktualniony komunikat zawierający linki do programu Chessarbiter w celu dokonywania zgłoszeń.

Jednocześnie informujemy o zmianie dotyczącej najmłodszej grupy C7 i D7. Otóż za sugestią sędziego głównego zawodów Kamila Szadkowskiego postanowiliśmy zmienić dzień rozgrywania zawodów dla grup C7 i D7, które rozgrywane są jako Mistrzostwa Wielkopolski Strefy Wschodniej Przedszkolaków z soboty na niedzielę. Rzecz w tym, że zawody w grupach C7 i D7 rozgrywane są niejako dodatkowo, co oznacza, że w tej kategorii wiekowej nie rozgrywa się oficjalnych Mistrzostw Polski Juniorów. Dlatego też dzieci do 7 roku życia mają prawo grać w grupach do lat 9 tj. C9 i D9, które w przypadku gnieźnieńskich półfinałów rozgrywane będą tylko w sobotę 9 kwietnia i tym samym mogą uzyskać awans do finałów wojewódzkich z tej właśnie grupy wiekowej (C9 i D9). Przesuwając termin turniejów siedmiolatków z soboty na niedzielę umożliwiamy im rywalizację we własnym gronie i tym samym sprawiedliwe wyłonienie najlepszych przedszkolaków. Oznacza to dla siedmiolatków możliwość wzięcia udziału w dwu turniejach (w sobotę i niedzielę). Oczywiście udział w obu turniejach nie jest bynajmniej obowiązkowy.

 

 

Zobacz także:

Zaktualizowany komunikat PMWJ Gniezno 9 i 10.04.2011r.