Ważne informacje w sprawie sierpniowego turnieju – GOSiR 2012

Pragniemy poinformować, że w dniu dzisiejszym przedstawiciele zarządu LKS Chrobry Gniezno wzięli udział w rozmowach dotyczących sierpniowego turnieju szachów klasycznych – GOSiR 2012.

Choć szczegółowy komunikat o turnieju opublikujemy za kilka dni, już dziś chcielibyśmy podzielić się kilkoma najważniejszymi informacjami. Oficjalna nazwa turnieju brzmi: I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Gniezno 11-15 sierpnia 2012. Oznacza to, że organizatorem turnieju – oprócz naszego klubu – jest gnieźnieński GOSiR, który dla zawodników przyjezdnych zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie, zaś dla wszystkich uczestników różne atrakcje sportowo-rekreacyjne. Ze względów organizacyjnych zmianie uległ wstępny termin turnieju. Nowy termin to 11-15 sierpnia b.r. Wydaje się on korzystny z co najmniej dwu powodów. Po pierwsze, oprócz weekendu wykorzystujemy dzień wolny od pracy (święto Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia,), po drugie zaś – nowy termin nie koliduje z popularnym wśród gnieźnian turniejem w Obrze oraz prestiżowym turniejem w Polanicy Zdroju, które organizowane są w ostatnie dni sierpnia. Planuje się rozegranie dwu 9-rundowych turniejów: w grupie A oraz w grupie B, z podziałem zawodników w zależności od posiadanego rankingu Elo oraz kategorii szachowej.