Wielkopolscy juniorzy zakończyli rozgrywki ligowe

W miniony weekend, 24 i 25 marca odbył się w salach Kolegium Europejskiego w Gnieźnie drugi i zarazem ostatni zjazd Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów, w których występowały trzy drużyny naszego klubu. W rozgrywkach III ligi triumfowała z kompletem zwycięstw drużyna KTS Kalisz II, wyprzedając KS Koronę Zakrzewo i UMKS Na Pięterku Poznań II. Na poszczególnych szachownicach najlepszymi okazali się: Paweł Piekielny, Kamil Chaczyński, Szymon Skurniak, Paweł Jędraszek, Florentyna Piotrowska i Ewa Barwińska. Zespół Chrobrego II zakończył rywalizację na miejscu 7, a poszczególni jego zawodnicy punktowali następująco: Marcel Butyrowski – 5,5, Jan Kukorowski – 5,5 (brązowy medal na II szachownicy) – obaj z 9 partii, Mateusz Żurawski – 3,5, Witold Lewandowski – 5,5 – obaj z 6 partii, Maria Kamińska – 0 z 2, Natasza Klimko – 2 z 9, Karol Stanisławski 1 z 5, Magdalena Pietrzak – 0 z 2, Maria Ciesielska – 0 z 5.  

Natomiast w rozgrywkach IV ligi na podium zameldowały się kolejno drużyny KTS Kalisz III, M-GOK Gambit Ślesin i KTS Kalisz IV. Występujące w rozgrywkach zespoły Chrobrego IV i Chrobrego III uplasowały się odpowiednio na miejscu 4 i 8. Dla Chrobrego IV punkty zdobyli: Antoni Kamiński – 6, Alan Jagodziński – 3,5, Karol Stanisławski – 4,5 – wszyscy z 6 partii, Mikołaj Gubała – 2 z 5, Magdalena Pietrzak – 4, Lena Frąckowiak – 7, Oskar Radwański – 7 (srebrny medal na 4 szachownicy i wypełniona norma na III kategorię) – wszyscy z 9 partii, Diyar Banaszak-Aslanca – 1 z 4. Z kolei dla ekipy Chrobrego III zawodnicy punktowali następująco: Jan Kabziński – 2 z 3 partii, Olaf Jagodziński – 4,5 z 6, Maciej Stanczewski – 4,5, Tymoteusz Bakaj – 5 – obaj z 9 partii, Maria Ciesielska – 1 z 3, Anna Oszutowska – 5 z 9 (wypełniona norma na III kategorię), Kamil Kula – 2, Filip Witkowski – 1, Adam Wiśniewski – 1, Zofia Wilkosz – 0, Aleksandra Łukasik – 0,5 – wszyscy z 3 partii.

Rozgrywki III i IV ligi sędziował Maciej Cybulski w asyście Szymona Banacha i Szymona Pieczewskiego.

Zobacz także:

Strona Wielkopolskiej III Ligi Juniorów

Strona Wielkopolskiej IV Ligi Juniorów

Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Szeląga

Zdjęcia z profilu fb Szkółki Szachowej MOK